Jednou vetou

Béreš: Letnú a zimnú údržbu i odťahovanie áut by malo mať mesto pod sebou

Predseda strany Nezávislosť a jednota (NAJ) Viktor Béreš

Foto: TASR

Všetky technické služby, teda letnú a zimnú údržbu v Bratislave, by malo mať mesto pod sebou. Rovnako by sa pod mesto mala dostať aj odťahová služba. Navrhuje to kandidát na primátora Bratislavy Viktor Béreš. V novembrových komunálnych voľbách ho podporuje mimoparlamentná strana NAJ (Nezávislosť a jednota) a Strana mladých ľudí.

„Ako primátor Bratislavy presadím, že všetky technické služby sa vrátia do pôsobnosti mesta,“ uvádza Béreš. Zdôrazňuje, že sú to lukratívne služby, ktoré sú od mesta odčlenené. „Ako môže Bratislava a štát prosperovať, ak primátor Bratislavy dlhodobo živí premyslenú pavučinu firiem, ktorými napokon odtekajú peniaze Bratislavy na účty súkromných firiem?“ pýta sa Béreš.

Nerozumie ani, prečo mesto nevykonáva odťahovanie vozidiel vo vlastnej réžii, ale potrebuje externú firmu. „Ak odťahovanie vozidiel, letnú a zimnú údržbu bude mesto vykonávať samostatne, tak ušetríme veľké peniaze. Do roka je možné opraviť všetky cesty v Bratislave,“ poznamenáva Béreš.

Primátorom Bratislavy chce byť podľa zatiaľ neoficiálneho zoznamu deväť mužov a jedna žena. Súčasný primátor Ivo Nesrovnal kandiduje ako nezávislý. Medzi nezávislými kandidátmi sú aj bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, autor i organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík a súčasná viceprimátorka hlavného mesta Iveta Plšeková.

Gajdoš vyzdvihol a ocenil každodennú prácu profesionálnych vojakov

Kandidovať na bratislavského primátora bude aj architekt a hudobník Matúš Vallo, ktorý má podporu mimoparlamentných strán SPOLU – občianska demokracia a Progresívne Slovensko, advokát Jaroslav Brada, ktorý je kandidátom iniciatívy .TERAZ v spolupráci so Stranou moderného Slovenska, a s podporou mimoparlamentnej strany NAJ – nezávislosť a jednota i Strany mladých ľudí kandiduje Viktor Béreš.

Jediným spoločným kandidátom opozície OĽaNO, SaS, Sme rodina, KDH, NOVA, Zmena zdola a OKS na primátora Bratislavy je súčasný starosta Vajnôr Ján Mrva. S podporou Slovenskej ľudovej strany Andreja Hlinku kandiduje na šéfa bratislavskej samosprávy Andrej Trnovec a s podporou Slovenskej národnej jednoty – strany vlastencov Roman Ruhig.

Môže vás zaujímať

Primátor Malaciek podáva trestné oznámenie na Sulíkovho poslanca