Jednou vetou

Bratislavu čaká veľká zmena v cestovných poriadkoch a trasách MHD

Ilustračné foto

Foto: TASR

Bratislavu čaká od soboty 22. júna veľká prázdninová zmena v cestovných poriadkoch a trasách električiek. Zmenu trasovania všetkých električiek si vyžiadala modernizácia Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály. Počas prázdninových mesiacov a v septembri budú električky smerom do Karlovej Vsi jazdiť len po Molecovu ulicu. Ak cestujúci bude cestovať medzi dvoma vzdialenejšími mestskými časťami, bude to spravidla s jedným prestupom. Hlavným prestupným uzlom bude Kamenné námestie a Námestie SNP. V utorok o tom informovali zástupcovia hlavného mesta.

Ide o zmenu doterajších návykov cestujúcich, v praxi by však nemalo prísť k predĺženiu súčasných jazdných dôb medzi konkrétnymi cieľmi,“ vyhlásil primátor.

Počas letných prázdninových mesiacov a v septembri budú električky smerom do Karlovej Vsi jazdiť len po Molecovu ulicu. Po každej radiále v zahustených intervaloch bude jazdiť jedna linka do centra, kde bude možné prestúpiť na ostatné električkové linky. Nové trasovanie liniek znamená, že každý cestujúci sa dostane električkou do súčasného cieľa. „Pokiaľ však cestuje medzi dvoma vzdialenejšími mestskými časťami, bude to spravidla s jedným prestupom. Hlavným prestupným uzlom sa stane Kamenné námestie a Námestie SNP,“ podotkol Vallo.

Môže vás zaujímať

PEZINOK: Vodičovi zakázali jazdu, o chvíľu ho stretli znovu