Jednou vetou

BSK nebude predlžovať zmluvy na bilbordy na pozemkoch a plotoch stredných škôl

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba (SaS)

Archívne foto: TASR

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) sa zapojí do boja proti vizuálnemu smogu v Bratislave a nebude predlžovať zmluvy na umiestňovanie bilbordov na pozemkoch i plotoch škôl vo svojej správe. Postupne tak ukončí existujúce zmluvy. TASR o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Novým predsedom slovenskej národnej delegácie pri EVR je Juraj Droba

Príkladom vizuálneho smogu v blízkosti stredných škôl, ktoré sú v správe BSK, je Stredná umelecká škola scénického výtvarníctva v Bratislave. Na jej plote sa nachádza 16 veľkoplošných reklám. „Od budúceho roka začíname s tým, že postupne nebudeme predlžovať jednotlivé reklamné zmluvy majiteľom bilbordov, špeciálne v areáloch a na plotoch našich stredných škôl,“ povedal predseda BSK Juraj Droba.

Parný rušeň Albatros sa opäť po roku vydá na mikulášsku jazdu

Školám, ktoré mali z bilbordov finančný prospech, bude BSK finančný úbytok kompenzovať. „Či už zakúpením učebných pomôcok, vybavením telocvične, alebo priamo peniazmi,“ spresnil Droba. Jednou z alternatív, čím nahradiť veľkoplošné reklamy, je podľa BSK výsadba stromov a vytvorenie zelených plôch, ktoré splnia vizuálnu aj praktickú funkciu. Po vyhodnotení aktuálneho stavu a komunikácii s riaditeľmi škôl rozhodne BSK o najvhodnejšom riešení, ktoré sa negatívne nedotkne škôl.

BSK má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 54 stredných škôl, z toho 15 gymnázií, šesť priemysloviek, 12 technických odborných škôl, štyri obchodné a jednu hotelovú akadémiu, sedem odborných škôl zameraných na služby, päť umeleckých škôl aj dve zdravotnícke a dve pedagogické školy. Taktiež má v správe dve jazykové školy a jeden školský internát.

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Môže vás zaujímať

PEZINOK: Vodičovi zakázali jazdu, o chvíľu ho stretli znovu