Jednou vetou

Čižnár odvolal krajskú prokurátorku v Bratislave Kopčovú

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár

Foto: TASR

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár odvolal krajskú prokurátorku v Bratislave Ivetu Kopčovú z dôvodu prieťahov. Za generálnu prokuratúru to pre TASR potvrdila hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Generálna prokuratúra zároveň v pondelok (11. 11.) vyhlásila výberové konanie na pozíciu krajského prokurátora v Bratislave. Žiadosť o zaradenie do výberového konania môžu prokurátori podávať do 25. novembra. Samotné konanie sa začne 5. decembra. Na odvolanie upozornil Denník N.

Čižnár aj naďalej odmieta tvrdenia o nečinnosti pri zbavovaní mlčanlivosti

„Iveta Kopčová bola rozhodnutím generálneho prokurátora zo dňa 8. novembra odvolaná z funkcie krajskej prokurátorky v Bratislave s účinnosťou od 11. novembra. Dôvodom jej odvolania z funkcie krajskej prokurátorky v Bratislave boli prieťahy v konaní v konkrétnej trestnej veci,“ uvádza sa v stanovisku prokuratúry. Kopčová bude naďalej pôsobiť vo funkcii prokurátorky na Krajskej prokuratúre v Bratislave.

Čelna sátorovcov Františka F. odsúdili na 25 rokov

Denník N pripomenul, že Kopčová osem rokov neobžalovala Lórenta K. z pokusu o úverový podvod z dôvodu, že omylom založila spis do spisovne. Ten mal byť podľa nahrávky Mariana K. s Dobroslavom Trnkom komplicom pri vydieraní akcionára Penty Jaroslava Haščáka.

Môže vás zaujímať

Politička PS/Spolu sa správa ako podvodník Vareha