Jednou vetou

FOTO Exkluzívne: Požiar na na bratislavskom Rybnom námestí sa podarilo uhasiť

V Bratislave vypukol ďalší požiar

autorská koláž hlavne.sk, TASR, EU

Hotel Park Inn na bratislavskom Rybnom námestí horí! Na mieste aktuálne zasahuje 24 hasičov so siedmimi vozidlami, uviedlo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru HaZZ v Bratislave.

aktualizované: 16:04

Požiar bol nahlásený krátko po 13:00 hodine. Po príjazde na miesto hasiči zistili, že sa jedná o požiar fasády a zateplenia hotela asi do výšky 10 metrov. „Hasiči sa momentálne snažia rozobrať fasádu a zateplenie a nájsť skryté ohniská. Zranené ani usmrtené osoby neboli z miesta požiaru nahlásené,“ informovalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru HaZZ v Bratislave.

AKTUALIZOVANÉ. FOTO A VIDEO: Nezvestnú osobu z ubytovne v Ružinove našli bez známok života

Na mieste zasahuje aj polícia. Z priestorov hotela bolo pre zadymenie evakuovaných viac ako 90 ľudí, povedala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. Evakuovaní by už podľa nej mali byť v súčasnosti naspäť v hoteli. Výška materiálnej škody bude vyčíslená dodatočne, doplnila Mihalíková.

V hoteli Park Inn začalo horieť v pondelok popoludní | Zdroj: eu

 

Príčina požiaru je zatiaľ neznáma | Zdroj: eu

Požiar sa podarilo uhasiť

Požiar hotela na Rybnom námestí v centre Bratislavy sa podarilo uhasiť. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia.

„Presná príčina požiaru bude predmetom vyšetrovania a expertízneho skúmania,“ uviedla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. Požiar sa zaobišiel podľa nej bez zranení. „Výška materiálnej škody bude vyčíslená dodatočne,“ doplnila Mihalíková.

Požiar bol nahlásený krátko po 13.00 h. Na mieste zasahovalo viac ako 20 hasičov. Tí po príjazde na miesto zistili, že ide o požiar fasády a zateplenia hotela asi do výšky 10 metrov. Z dôvodu zadymenia bolo z priestorov hotela evakuovaných 93 osôb, tí sa neskôr mohli do hotela vrátiť.

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte 0910 554 995

Môže vás zaujímať

Primátor Malaciek podáva trestné oznámenie na Sulíkovho poslanca