Jednou vetou

V bratislavskej Mlynskej doline došlo k zrážke auta a MHD

Ilustračné foto

TASR

V bratislavskej Mlynskej doline sa na križovatke s Valašskou ulicou v stredu ráno zrazil autobus MHD s autom. Pravdepodobnou príčinou bol šmyk auta na mokrej vozovke. Zranená vodička osobného vozidla a cestujúca z autobusu boli prevezené do bratislavských nemocníc.

V bratislavskej Mlynskej doline sa na križovatke s Valašskou ulicou v stredu ráno zrazil autobus MHD s autom. Pravdepodobnou príčinou bol šmyk auta na mokrej vozovke. Dopravná nehoda si vyžiadala zranenie vodičky osobného vozidla a jednej cestujúcej v MHD. TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

Podľa doposiaľ zistených informácií prechádzala vodička auta značky Renault Thalia v pravom jazdnom pruhu z Mlynskej doliny smerom na Patrónku. Na mokrej vozovke dostala pravdepodobne šmyk, následkom čoho prešla do protismeru. Potom vrazila do autobusu linky č. 37, pričom auto nárazom odrazilo do semaforu.

Po výpadku systémov pošty opäť fungujú. Čo sa vlastne stalo?

Zranená vodička osobného vozidla s bratislavským evidenčným číslom a cestujúca z autobusu boli prevezené do bratislavských nemocníc. Dychová skúška alkohol u vodiča autobusu nepotvrdila, 43-ročnej vodičke auta bol nariadený odber krvi. „Škoda spôsobená dopravnou nehodou bola predbežne vyčíslená na 7000 eur,“ doplnila Mihalíková. Dopravný podnik Bratislava (DPB) hovorí o predbežne odhadnutej škode na autobuse vo výške zhruba 5000 eur.

Okolnosti dopravnej nehody sú predmetom objasňovania. Polícia v Bratislavskom kraji však v tejto súvislosti opätovne apeluje na vodičov, aby prispôsobili spôsob jazdy stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam a vlastným schopnostiam.

Môže vás zaujímať

Súd dal za pravdu hlavnému mestu, že má mať prístup k meniarni Dolné Krčace