Jednou vetou

Ôsmy ročník súťaže Vráťme knihy do škôl spoznal víťazov

ilustračné foto

foto: pixabay

Ôsmy ročník celoslovenskej súťaže Vráťme knihy do škôl, zameranej na podporu čítania a vytvárania pozitívneho vzťahu ku knihám medzi žiakmi, spoznal víťazov. Ako o tom informovala Veronika Beňadiková z komunikačného odboru Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), do súťaže sa zapojilo 4076 žiakov zo 401 škôl, ktorí prečítali 4319 kníh.

Medzi víťazmi sú žiaci a študenti základných škôl (ZŠ) a stredných škôl (SŠ), ktorí písali príspevky o prečítaných knihách, ako aj deti z materských škôl (MŠ), ktoré kreslili obrázky súvisiace s knihami. Okrem nich boli v súťaži ocenené aj najaktívnejšie školy či tzv. knižní anjeli. Sú nimi knihovníci, učitelia slovenského jazyka či vychovávatelia, ktorí u žiakov podporujú záujem o čítanie.

Mladí študenti z Košíc boli vo svetovom finále STEM zručností v top 10

„Bratislavský kraj organizoval súťaž Vráťme knihy do škôl už po ôsmy raz. Čísla prihlásených prác nás každoročne presviedčajú, že mladí ľudia o knihy majú záujem a že žijú aj vo svete, ktorý neovládajú mobily či tablety. Svet kníh je stále zaujímavý a v mnohých prípadoch aj poučný,“ zhrnul predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Podľa Beňadikovej bolo z doručených 8857 príspevkov ocenených 63, ktorých autori získali elektronické čítačky, knihy a ďalšie ceny. Z krajov bol najväčší záujem o súťaž medzi školami v BSK, ktorých sa zúčastnilo 26 percent. Aktívnejšími čitateľkami boli dievčatá, ktorých sa zúčastnilo 61,4 percenta, kým chlapcov 38,6 percenta.

Môže vás zaujímať

Primátor Malaciek podáva trestné oznámenie na Sulíkovho poslanca