Jednou vetou

Pri zrážke s vlakom zahynul v Bratislave muž

Ilustračné foto

zdroj: pixabay.com

V stredu dopoludnia zrazil v Bratislave vlak zatiaľ neznámeho muža. Zraneniam na mieste podľahol. K nehode došlo medzi stanicami Bratislava Nové Mesto a Bratislava Ústredná nákladná stanica. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

„Podľa doterajších informácií rušňovodič počas vedenia vlaku smerom do železničnej stanice Bratislava Ústredná nákladná stanica, v blízkosti železničného priecestia na ulici Na piesku, spozoroval kráčať osobu po prvej traťovej koľaji. Rušňovodič okamžite použil zvukové výstražné znamenie aj rýchločinné brzdenie, napriek tomu zrážke s touto osobou už nedokázal zabrániť,“ ozrejmila Slamková.

Doplnila, že muž pri zrážke utrpel devastačné zranenia nezlučiteľné so životom. Rušňovodiča polícia podrobila dychovej skúške, ktorá vylúčila požitie alkoholu.

Ďalšie okolnosti prípadu sú podľa jej slov v súčasnosti predmetom vyšetrovania. „Poverený príslušník Odboru železničnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,“ dodala.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Pozrite sa, ako vyzerajú práce na novom bratislavskom obchvate