ŠTS rozhodol o vzatí do väzby Františka P.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku

foto: Webnoviny

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) rozhodol o vzatí do väzby obvineného Františka P., ktorého polícia obvinila po štvrtkovej (23. 5.) akcii "Plukovník". Informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

 „Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, rozhodol o vzatí do väzby obvineného Františka P. Dôvodom väzby je obava z možného ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti. Obvinený podal proti tomu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd Slovenskej republiky,“ uviedla Kudjáková.

Štátna komisia prijala aj podnety o porušení moratória na internete

Obvinenie Františka P. bolo výsledkom policajnej akcie „Plukovník“. „Vyšetrovateľ protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil muža z trestného činu založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd a z prechovávania a rozširovania extrémistických materiálov,“ uviedla polícia.

Podľa informácií portálu noviny.sk je obvineným advokát František P. Ostatné zadržané osoby boli podľa polície prepustené na slobodu.

Môže vás zaujímať

Pre napadnutie v Bratislave obvinila polícia dvoch Srbov zo zabitia