Jednou vetou

ŠTS sa bude opäť zaoberať Martinom P., obžalovaným zo subvenčného podvodu

Špecializovaný trestný súd v Pezinku

foto: Webnoviny

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku sa bude po druhý raz zaoberať Martinom P., obžalovaným zo subvenčného podvodu v prípade súťaže stredných škôl Turnaj mladých fyzikov.

„V trestnej veci obžalovaného M. P. bola právoplatným uznesením Špecializovaného trestného súdu zo dňa 27. septembra 2016 odmietnutá obžaloba a vec vrátená prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Generálnej prokuratúry (GP) SR. Následne 4. januára tohto roku bola opätovne podaná obžaloba na ŠTS. Trestná vec bola pridelená zákonnému sudcovi, ktorý po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe,“ objasnila pre TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Prokurátor ÚŠP GP SR podal na začiatku januára tohto roku ŠTS opätovne obžalobu na obvineného Martina P. za pokračovacie zločiny poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev a subvenčného podvodu.

Plénum bude voliť uchádzačov o ÚS a má posúdiť mandát I. Matoviča

„Oba zločiny boli sčasti dokonané a sčasti v štádiu pokusu v súvislosti s čerpaním finančných prostriedkov z fondu PHARE a Európskeho sociálneho fondu, ako aj štátneho rozpočtu SR za dve rôzne občianske združenia pri požadovaní preplatenia neoprávnených výdavkov,“ uviedla nedávno pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

„Išlo o prostriedky v celkovom objeme viac ako 38.000 eur, spojené s aktivitami spomínanej súťaže stredných škôl Turnaj mladých fyzikov. Skutky sa mali udiať v období rokov 2005 až 2007 a so spôsobením celkovej škody vo výške viac ako 21.000 eur,“ dodala hovorkyňa ÚŠP.

Môže vás zaujímať

PEZINOK: Vodičovi zakázali jazdu, o chvíľu ho stretli znovu