V Petržalke sa v lete opravovalo, upratovalo a čistilo

Ilustračné foto

TASR

Bratislavská Petržalka počas leta obnovovala verejný priestor. Miestny podnik verejnoprospešných služieb Petržalka (MPVPS) sa zameral na údržbu detských verejných ihrísk, zelene, komunikácií III. a IV. triedy, parkovísk či odpadkových košov. Samospráva taktiež zrekonštruovala priestory a areály niektorých základných a materských škôl.

Letná služba MPVPS sa v lete najviac venovala detským ihriskám. Na 22 z nich opravila opotrebované hracie prvky, ale taktiež sa obnovovalo oplotenie či bránky. „Nezabudla ani na čistenie a dopĺňanie piesku do pieskovísk,“ podotkla Mária Halašková z oddelenia komunikácie s verejnosťou petržalského miestneho úradu.

Po kompletnej revízii odpadkových košov pribudli vo vybraných lokalitách chýbajúce nádoby. Pozornosť sa venovala aj obnove a montovaniu nových lavičiek, napríklad na Pankúchovej, Macharovej a Belinského ulici. Nezabúdalo sa ani na bezpečnosť, obnovené zábradlie má napríklad podchod na železničnej stanici či trhovisko Mlynarovičova.

Jednou z priorít letnej služby bolo aj čistenie verejnej zelene. Sídlisková zeleň bola pokosená celoplošne päťkrát, práce neobišli ani 19 areálov škôlok a 11 areálov základných škôl. „Burinu pri krajniciach ciest a chodníkov čistia podľa potreby viacerými spôsobmi, mechanicky, krovinorezom a chemickými postrekmi,“ priblížila Halašková. Pracovníci MPVPS mali podľa nej plné ruky práce aj pri odstraňovaní provizórnych obydlí ľudí bez domova, odpadkov či čiernych skládky. V mnohých prácach sa pritom pokračuje aj na jeseň.

Slovenské národné divadlo privíta hostí z Budapešti

Mestskej časti sa tiež podarilo dokončiť rekonštrukciu siedmich základných a troch materských škôl. Náklady dosiahli viac ako 763.000 eur. Opravili sa napríklad technológie a rozvody vody strojovne bazéna, vzduchotechnika, kanalizácia, elektrika, schody, hygienické zariadenia, šatne a umyvárne pri telocvičniach, ako aj povrchy telocviční. Práce sa týkali tiež rekonštrukcií striech, na niektorých budovách sa ešte ukončujú. Taktiež sa stavebne rozširovali kapacitné možnosti niektorých škôl. V prípade škôlok sa tiež zatepľovalo či maľovalo.

„Na jeseň budeme s rekonštrukčnými prácami pokračovať aj v ďalších základných a materských školách. Celkové náklady na rekonštrukciu tak stúpnu o viac ako 156.000 eur,“ dodala Halašková.

Môže vás zaujímať

Vallo sa rozhodol: Toto budú šéfovia kľúčových mestských podnikov v Bratislave