Jednou vetou

V Pezinku sa uskutoční podujatie Víno a levanduľa

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Počas tohto víkendu si môžete prísť pochutiť na víne v jeho prirodzenom prostredí. Podujatie Víno a levanduľa sa uskutoční už túto sobotu v pezinskej lokalite pod Starou horou.

Možnosť ochutnať víno v jeho prirodzenom prostredí a vidieť vinohrad, v ktorom okrem viniča rastie pôvodná i stredomorská flóra, ponúkne počas najbližšej soboty (7.7.) podujatie Víno a levanduľa. Organizátori zo Združenia pezinských vinohradníkov a vinárov o jeho 7. ročníku informujú na svojej webovej stránke.

Žilinská univerzita láka cez leto deti na vedu a techniku

„Novoobnovené územie s revitalizovanými kamenicami si budete môcť prvýkrát pozrieť i so sochou patróna vinohradníkov sv. Urbana. Kamenice (pásy z voľne uložených kameňov, ktoré sú pozostatkom starých vinohradov), sú ideálnym miestom pre ochutnávanie vína v jeho prirodzenom prostredí. Milovníci vína a prírody budú mať možnosť navštíviť jedinečné prostredie malebnej vinohradníckej lokality pod Starou horou,“ pozývajú organizátori návštevníkov.

Svoju produkciu bude podľa jeho informácií prezentovať 32 výrobcov z Pezinského vinohradníckeho rajónu. Putovanie vinicami a ochutnávanie vína návštevníci zavŕšia prehliadkou unikátneho, odrodovo pestrého vinohradu, vysadeného na kamenných terasách Starej hory. „Snúbi sa v ňom vinič s rôznorodou skladbou pôvodnej, ale aj stredomorskej flóry, predovšetkým výsadbou levandule,“ dodávajú pezinskí vinohradníci.

Festivalová sezóna je tu! Poradíme vám, ako si ju užiť čo najlepšie

Pre návštevníkov budú pripravené aj ochutnávky lokálnej gastronómie, ponuka ľudovo-umeleckých výrobkov, keramiky a tvorivé dielne pre najmenších.

Podujatie Víno a levanduľa bude prebiehať od 15.00 do 23.00 h. Podrobnejšie informácie nájde verejnosť na

Môže vás zaujímať

Súd dal za pravdu hlavnému mestu, že má mať prístup k meniarni Dolné Krčace