V Ružinove sa uskutoční folklórny festival

Ilustračné foto

foto: TASR

Vystúpenia detských a iných folklórnych súborov, výstava krojov a párt Slovákov žijúcich v Srbsku, tradičná rusínska svadba, súťaž o najlepších primášov či viaceré sprievodné akcie. Aj to prináša dvojdňový Ružinovský folklórny festival v Bratislave. Svoje brány otvorí v Dome kultúry Ružinov v piatok 12. októbra a potrvá do soboty 13. októbra.

„Folklórny festival tradične patrí medzi obľúbené podujatia v Ružinove. Milovníci folklóru, dobrej hudby, krás krojov, sú vítaní užiť si jedinečný zážitok slovenskej, ale aj zahraničnej tradície spevu, tanca a farieb,“ priblížil starosta Ružinova Dušan Pekár.

Počas podujatia sa predstaví napríklad detský folklórny súbor Trávniček, ako aj folklórne súbory Čečina, Devín a Poľana zo Zvolena. Chýbať nebude ani SĽUK s výberom ľudových tancov a piesní. Okrem toho sa budú hľadať najlepší slovenskí primáši a diskutovať sa bude o tom, či nastal čas na cenzurovanie kultúry. „Jedinečnú folklórnu atmosféru znásobí autentická výstava v sprievode živých ukážok krojov a párt Slovákov žijúcich v Srbsku s názvom Slovenská krása v ľudovom kroji, ako aj tradičná rusínska svadba v podaní Folklórneho súboru Tarasa Ševčenka,“ doplnila ružinovská hovorkyňa Jana Pôbišová.

Ocenili ľudí, ktorí pomohli deťom, seniorom či vylúčeným skupinám

Otvorené budú taktiež tvorivé dielne, kurz ľudových tancov, v kuchyni starej mamy sa budú variť najlepšie ružinovské šúľance. Chýbať nebudú ani filmy a dokumenty, ukážky remesiel, tradičné výrobky či detské predstavenia. Vstup na Ružinovský folklórny festival je bezplatný.

Môže vás zaujímať

Slnečné počasie nenahráva vysokej účasti voličov, tvrdia zo Senca