Jednou vetou

Voliť budú môcť aj pacienti UNB a NÚSCH

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb v Bratislave

foto: nusch.sk

Volieb do Európskeho parlamentu (EP) sa počas soboty (25. 5.) budú môcť zúčastniť aj pacienti hospitalizovaní v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) a v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH). Potvrdili to hovorkyne oboch zariadení.

„Bude im umožnené voliť priamo do prenosnej volebnej urny. V prípade záujmu voliť musia pacienti informovať personál oddelenia či kliniky, ktorý má kontakty na členov volebnej komisie príslušného okrsku a vedia ich o tomto upovedomiť,“ povedala hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Hovorkyňa NÚSCH Soňa Valášiková takisto deklarovala, že pacienti budú môcť voliť kandidátov do EP, ak disponujú hlasovacím preukazom. „NÚSCH k tomu zabezpečí všetko potrebné,“ dodala.

Podmienkou na účasť vo voľbách je hlasovací preukaz, ktorý si môžu občania vybaviť v mieste svojho trvalého bydliska, alebo trvalý pobyt na území okrsku.

Voľby do Európskeho parlamentu pokračujú hlasovaním v Írsku a Česku

Hlasovací preukaz si môžu voliči vybaviť osobne najneskôr počas piatka. Urobiť tak môžu na príslušných obecných úradoch počas pracovných hodín. V zmysle zákona vydá obec preukaz bezodkladne. Platný je len s príslušným občianskym preukazom.

Výsledky volieb sa verejnosť dozvie až po uzavretí volebných miestností v poslednom štáte, a to v Taliansku, v nedeľu po 23.00 h. Voľby do europarlamentu budú na Slovensku 25. mája, obyvatelia budú voliť 14 europoslancov. Hlasovacie právo majú slovenskí občania s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj občania iného členského štátu, ktorí majú na Slovensku trvalý pobyt. Poslanci europarlamentu sú volení na päťročné volebné obdobie.

Môže vás zaujímať

PEZINOK: Vodičovi zakázali jazdu, o chvíľu ho stretli znovu