Jednou vetou

Vystúpenie Bratislavského chlapčenského zboru si pozrela aj Laššáková

Ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková

foto: TASR

Vystúpenie Bratislavského chlapčenského zboru v katedrále Sv. Antona z Padovy v tureckom Istanbule, ktoré sa uskutočnilo v nedeľu 2. decembra, si pozrela aj ministerka kultúry Ľubica Laššáková (Smer-SD). Informovalo Ministerstvo kultúry SR.

Po tom, čo privítala mladých zboristov, vyzdvihla ich umelecký prínos a príspevok k zviditeľneniu krajiny. „Z pozície ministerky kultúry by som vám chcela v mene Slovenska poďakovať za vaše hudobné zanietenie, ktoré vynakladáte a zaželať vám do budúcna mnoho a mnoho úspechov ako zborových, tak aj osobných a nám ostatným prajem krásny a hlboký umelecký zážitok, na ktorý sa osobne už dlho teším,“ uviedla Laššáková.

Miss folklór 2018 je Bratislavčanka Veronika Lattáková

Bratislavský chlapčenský zbor ako teleso Slovenskej filharmónie vznikol v roku 1982. Od roku 1992 je súčasťou súkromnej umeleckej školy, kde študuje priemerne 80 chlapcov vo veku sedem až 28 rokov. Zbor dáva priestor hudobne nadaným chlapcom, ktorí sa môžu umelecky realizovať pod profesionálnym vedením zakladateľky zboru Magdalény Rovňákovej. V zbore vyrástli mnohí sólisti a zboroví speváci, z jeho radov vzišlo šesť mladých dirigentov. Zbor má doteraz na svojom konte sedem albumov, televízne filmy a spoluprácu s poprednými svetovými filmovými spoločnosťami.

Môže vás zaujímať

PEZINOK: Vodičovi zakázali jazdu, o chvíľu ho stretli znovu