Jednou vetou

BSK spustil prípravy na stavbu obchvatu Pezinka aj novú cyklotrasu

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba

foto: TASR, archív

Predseda BSK sa stretol so zástupcami samospráv v kraji, aby prerokovali spoločný postup

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) spustil prípravy na stavbu obchvatu Pezinka a novú cyklotrasu. Na sociálnej sieti to uviedol predseda BSK Juraj Droba. „Kým uzrie svetlo sveta konkrétna dopravná stavba, treba urobiť veľké množstvo malých krokov. Dnes som sa stretol s primátormi a starostami miest a obcí pri Bratislave, aby sme spustili prípravu dvoch dôležitých dopravných projektov v okrese Pezinok,“ uviedol Droba a dodal, že momentálne beží súťaž o technickú štúdiu projektu.

Prvým plánovaným projektom BSK je preložka cesty II/502, vďaka ktorej vznikne obchvat Pezinka, Modry a Svätého Jura. „Župa už súťaží technickú štúdiu, ktorú by sme mali v letných mesiacoch s primátormi a starostami dotknutých obcí prerokovať,“ vysvetlil Droba.

Druhým pripravovaným projektom je nová cyklotrasa, ktorá má viesť v okolí Svätého Jura, Pezinka, Viničného a Slovenského Grobu. „Je pred nami ešte dlhá cesta, pretože takéto veľké stavby nevznikajú zo dňa na deň. Musíme pripraviť projektovú dokumentáciu, vysporiadať pozemky, získať územné rozhodnutie, stavebné povolenie a až potom sa môže začať stavať. Dobrou správou ale je, že už sme začali,“ uzavrel predseda BSK.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru