Jednou vetou

Bude Mika kandidovať za primátora Bratislavy?

Václav Mika
Václav Mika

Foto: TASR

Bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika ohlási v nedeľu (3.6.) svoje rozhodnutie, či bude v tohtoročných komunálnych voľbách kandidovať za primátora Bratislavy. Potvrdil to pre TASR.

V piatok (1.6.) majú tiež oznámiť opozičné OĽaNO a SaS, akého kandidáta v boji o post bratislavského primátora podporia. Podľa informácií TASR to má byť starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva.

KDH možno postaví kandidátku na bratislavskú primátorku, má ňou byť C. Líšková

Kandidátom na primátora Bratislavy v tohtoročných komunálnych voľbách je architekt, mestský aktivista a hudobník Matúš Vallo. Kresťanskodemokratické hnutie postaví vo voľbách ako kandidátku na bratislavskú primátorku Caroline Líškovú.

Vallo: Na oddelenie sociálnych vecí hlavného mesta chýba bezbariérový prístup

O primátorský post zvažujú zabojovať starostovia bratislavských mestských častí Jozef Krúpa zo Záhorskej Bystrice a Ján Mrva z Vajnôr. O tom, akým spôsobom sa zapojiť do komunálnych volieb, rozmýšľa tiež bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik. Medzi možnými kandidátmi sa spomína aj poslanec Národnej rady SR a bratislavský mestský poslanec Ján Budaj.

Súčasný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa podľa vlastných slov ešte nezaoberá svojou kandidatúrou v tohtoročných komunálnych voľbách.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru