Jednou vetou

Bude poriadne peklo, horúčavy stále nekončia

Meteorológovia varujú pred vysokými teplotami

autorská koláž hlavne.sk

Pripravme sa na poriadne horúci týždeň. Prelom júla a augusta má byť poriadne teplo, doslova ako v rozpálenom kotli! Vysoké teploty na juhu a západe Slovenska budú pretrvávať minimálne až do stredy (1.8.). Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje na horúčavy a na nadchádzajúce tri dni ponechal výstrahy prvého aj druhého stupňa. Trochu sa osviežte známym videom nižšie.

Komu hrozí dehydratácia a ako sa jej vyhnúť

 Čaká nás doslova peklo, treba dodržiavať pitný režim a zdržať sa pobytu na priamom slnku cez deň.Výstrahu druhého stupňa vydal SHMÚ v Bratislavskom, Banskobystrickom, Nitrianskom a Trnavskom kraji medzi 14.00 a 17.00 h, keď môžu teploty dosiahnuť 35 stupňov Celzia.

Kuleha: Reklamácia dovolenkového opaľovania

V stredu očakávajú horúčavy aj v Košickom a Prešovskom kraji. V Trenčianskom kraji bude 34 stupňov Celzia, meteorológovia preto vydali výstrahu prvého stupňa.

Ako sa opáliť a nespáliť – návod na letné slnenie

Vysoké teploty môžu spôsobiť zdravotné ťažkosti alebo kolapsové stavy, čomu môže zabrániť dodržiavanie pitného režimu. „Záťaž teplom môže viesť k poklesu výkonnosti, zvýšenej únavnosti a môže spôsobiť prehriatie organizmu so zvýšením telesnej teploty, malátnosťou, ospalosťou, bolesťami hlavy, závratmi, nevoľnosťou,“ informoval Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ)SR.

Letné hity! Pamätáte si, keď leteli tieto?

Dospelý človek by mal počas horúcich dní vypiť najmenej tri litre vody. Odborníci z ÚVZ SR pripomínajú, že vodu je potrebné piť aj vtedy, keď človek nepociťuje smäd.

Je vám horúco? Takto sa schladíte aj bez klimatizácie!

info: TASR, úprava: redakcia

Môže vás zaujímať

Hlavné mesto zrekonštruuje chodníky a cestu na Železnej studničke