Jednou vetou

Budova radnice i vodárenská veža v Prešove sa sfarbia na fialovo

Prešov

Foto: TASR/archív

Nasvietením budovy radnice a vodárenskej veže sa mesto Prešov vo štvrtok zapojí do iniciatívy v rámci Svetového dňa boja s rakovinou pankreasu.

Vo štvrtok sa podľa tlačového referenta Mestského úradu v Prešove Milana Grejtáka ľudia na celej planéte spájajú v požadovaní lepších podmienok v boji proti najťažšej rakovine na svete, predovšetkým za skorú diagnostiku tohto nebezpečného ochorenia.

Projekt World Pancreatic Cancer Day je celosvetovou iniciatívou. Na Slovensku šíri povedomie o nebezpečenstve tejto zhubnej choroby pacientska aliancia Nie rakovine a OZ Europacolon Slovensko. Cieľom iniciatívy je inšpirovať ľudí k podniknutiu krokov na podporu trpiacich karcinómom pankreasu, na zvýšenie povedomia o nebezpečných nešpecifických príznakoch a rizikách rakoviny pankreasu.

Na 24-hodinovom maratóne v Prešove prekonali vlastný rekord v korčuľovaní

„Pripnite si teda fialové stužky na oblečenie alebo virtuálnu fialovú stužku k svojej profilovej fotografii na facebooku, oblečte si čokoľvek fialové, pošlite fialové odkazy Zo srdca – do srdca,“ uviedol Grejták.

Okrem Prešova budú na fialovo rozsvietené aj dominanty v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici, Trnave, Nitre i Žiline, rovnako ako budova opery v Sydney či Eiffelova veža v Paríži.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru