Jednou vetou

Budovy všetkých súdov v Nitrianskom kraji evakuovali pre bombovú hrozbu

Súdna sieň
Ilustračné foto

Foto: TASR

Budovy piatich okresných i krajského súdu v Nitrianskom kraji museli byť v stredu dopoludnia evakuované po tom, ako neznámy mužský hlas krátko pred 9. hodinou oznámil na čísle 158, že na súde vybuchne bomba.

„Keďže volajúci neuviedol konkrétny súd, boli policajné hliadky vyslané na všetky súdy v kraji,“ informovala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Kočner zostáva vo väzbe, rozhodol súd

Bezpečnostné opatrenia a evakuácia súdov prebiehala na okresných súdoch v Nitre, v Leviciach, v Nových Zámkoch, v Komárne, v Topoľčanoch a tiež na Krajskom súde v Nitre. „Na všetkých miestach sa vykonávali prehliadky priestorov za prítomnosti pyrotechnika a psa vycvičeného na vyhľadávanie výbušnín,“ uviedla Bruchterová.

Ako doplnila, vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície z Nitry začala trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy. „Nitrianski kriminalisti na objasnení skutku intenzívne pracujú. Policajti prehliadky priestorov už ukončili, avizovaná bomba sa, našťastie, nepotvrdila,“ dodala Bruchterová.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru