Jednou vetou

Búrka poškodila most v Lodne. Obyvateľov odrezala od sveta

Mohutná zrážková činnosť zapríčinila v sobotu popoludní 2. júna 2018 v Kysuckom Lieskovci, okres Kysucké Nové Mesto, rozsiahle porušenie provizórneho mosta (na snímke) pri miestnej hasičskej zbrojnici. Ten je jedinou spojnicou so susednou obcou Lodno – jej obyvatelia tak zostali prakticky odrezaní od sveta

FOTO TASR - HaZZ v Žiline

Mohutná zrážková činnosť zapríčinila v doobedňajších hodinách zrútenie mosta medzi obcou Lodno a Kysucký Lieskovec v Žilinskom kraji. Situáciu sa aktuálne snažia vyriešiť profesionálni aj dobrovoľní hasiči.

Mohutná zrážková činnosť zapríčinila v sobotu popoludní v Kysuckom Lieskovci, okres Kysucké Nové Mesto, rozsiahle porušenie provizórneho mosta pri miestnej hasičskej zbrojnici. Ten je jedinou spojnicou so susednou obcou Lodno – jej obyvatelia tak zostali prakticky odrezaní od sveta. Na mieste aktuálne zasahuje množstvo profesionálnych i dobrovoľných hasičov, ktorí sa snažia situáciu urýchlene stabilizovať.

Pre niektoré okresy na východe platí výstraha 2. stupňa pred búrkami

Krajský riaditeľ Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline Jaroslav Kapusniak TASR informoval, že v mieste udalosti zasahujú približne od 14.30 h. „Na mieste došlo k takému porušeniu provizórneho mosta, že v súčasnosti nie je prejazdný. Aktuálne vykonávame čistenie priepustu, ktorý je upchatý a zároveň odstraňujeme panely z koryta rieky,“ uviedol. Následne by podľa jeho slov mala práce na moste prevziať spoločnosť, ktorá ho stavia, aby sa mohol dať do pôvodného stavu.

Na mieste sa nachádzajú i hliadky dopravnej a poriadkovej polície. „Dopravná hliadka je na križovatke v Kysuckom Lieskovci a odkláňa vodičov. Hliadka poriadkovej polície dohliada na verejný poriadok,“ skonštatovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

V Banskobystrickom kraji zasahovali hasiči po búrkach v priebehu dňa celkom päťkrát

Starostka Kysuckého Lieskovca Magdaléna Trubanová odhaduje, že lokalitu by mohli znova sprejazdniť do troch hodín. „Zatiaľ je Lodno odrezané od Lieskovca. Dá sa prejsť cez lúky, no viac menej len lepšími autami,“ zhodnotila aktuálnu situáciu.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru