Jednou vetou

BVS: Spoločnosti hrozí pokuta tri milióny eur, upozorňuje M. Dragun

Na snímke budova Vodárenského múzea Bratislavskej vodárenskej spoločnosti.

foto: TASR - Michal Svítok

Ak valné zhromaždenie Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) neschváli individuálnu účtovnú uzávierku a prerozdelenie hospodárskeho zisku BVS ešte za rok 2017, hrozí spoločnosti pokuta troch miliónov eur. Na stredajšej tlačovej besede to vyhlásil zástupca niektorých minoritných akcionárov Miroslav Dragun.

„Čakáme na rozhodnutie, či bude hlasovať za túto ročnú uzávierku a za rozdelenie hospodárskeho výsledku alebo bude proti. V prípade, ak bude proti alebo sa zdrží, znamená to, že nebude schválená a finančná správa môže udeliť pokutu,“ skonštatoval Dragun.

Vianočné balíčky odovzdali 150 deťom z rodín v núdzi v Poprade

Materiál má na svojom stredajšom programe prerokovať aj bratislavské mestské zastupiteľstvo, teda v rovnaký deň, ako zasadá valné zhromaždenie BVS. Dragun v tejto súvislosti hovorí o obštrukciách bývalého i súčasného vedenia mesta a časovej tiesni.

„Je veľká chyba bývalého vedenia, že nezvolalo predstavenstvo skôr a nechalo to na primátora, ktorý je na úrade deviaty deň. Je to absolútne nezodpovedné,“ poznamenal Dragun.

Zároveň však nerozumie kroku súčasného vedenia mesta zvolať rokovanie mestských poslancov na 19. decembra, keď termín stredajšieho rokovania valného zhromaždenia je známy už mesiac. Na to, aby zástupca majoritného akcionára v BVS zahlasoval na valnom zhromaždení za dokumenty, musí mestské zastupiteľstvo materiály prerokovať.

Polícia zadržala v katastri Lekároviec dvoch Turkov, boli vyhostení

„Osobne, včera vo večerných hodinách aj dnes, som urgoval primátora , aby prišiel na rokovanie valného zhromaždenia a odhlasoval to. Mrzí ma, že hlavné mesto sa chová nezodpovedne a drží ďalších 91 akcionárov spoločnosti a spoločnosť v napätí, či bude spoločnosti hroziť pokuta,“ podotkol Dragun.

Zároveň dodal, že ešte tento rok, pravdepodobne do Vianoc, sa menšinoví akcionári BVS pokúsia stretnúť s novým vedením hlavného mesta. Rokovať chcú o nastavení zmien fungovania spoločnosti a posilnení práv menšinových akcionárov.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru