Jednou vetou

BVS ušetrí na telefónoch, ochrana dát by mala byť zároveň vyššia

ilustračné

zdroj: TASR

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) by mala v budúcom roku ušetriť na telefónoch viac ako 310.000 eur. Vyplýva to z výsledkov súťaže na pevné linky a internet, ktorá znížila cenu za tieto služby o viac ako 75 percent. TASR o tom informoval riaditeľ komunikácie BVS Peter Podstupka.

Súčasťou novej zmluvy sú aj vyššie štandardy ochrany dát a šifrovania, potrebných napríklad na zabezpečenie systémov dodávky pitnej vody. „Podarilo sa nám dosiahnuť mimoriadne dobrú cenu. Považujem za dôležité aj zvýšenie bezpečnosti, ktoré sme tiež potrebovali,“ poznamenal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš s tým, že práve bezpečnosť dodávok je jedným z najdôležitejších faktorov pre vodárenskú spoločnosť.

Bratislava podáva po kontrole v BVS trestné oznámenie

Súťaž na poskytovanie pevných telefónnych a dátových sietí v BVS znížila mesačné náklady z viac ako 33.000 eur na necelých 7500 eur. Väčšina tejto sumy pozostáva zo zabezpečenia dostupnosti dátových prenosov nielen do administratívnych prevádzok BVS, ale aj na pripojenie do šifrovanej siete jednotlivých technológií naprieč celým územím, kde BVS pôsobí.

Môže vás zaujímať

V Trnave pribudne ďalší cyklochodník s dĺžkou viac ako pol kilometra