Bývalého šéfa zelených kritizujú, Raču oblepil svojou tvárou

Čitateľ hlavne.sk nás upozornil na neúmerné polepenie Rače volebnými pútačmi

autorská koláž hlavne.sk

Očakávali by ste, že kandidát zelených bude „asistovať“ pri zohavení prostredia? Bývalý šéf Strany Zelených a zároveň súčasný starosta MČ Rača Peter Pilinský, ktorý znova kandiduje na starostu doslova zaplavil svojou tvárou bilbordy. V Rači pritom ľudia dlhodobo bojujú proti vizuálnemu smogu.

Shrek sa nekoná, vrátenie peňazí je v nedohľadne. Nejde o jediné predstavenie

Strana zelených má ako základnú agendu ekológiu. Zelení bojujú vždy za ochranu prírody, životného prostredia a znižovanie všetkých negatívnych dopadov na prírodu. Tým sa prezentoval aj bývalý predseda Strany zelených Peter Pilinský, ktorý sa momentálne prihovára z bilbordov a pozornosť vzbudzuje najmä pre masívnosť tejto kampane, keďže vylepuje rovnaký bilbord na viacerých susediacich reklamných plochách a so svojou kampaňou ašpiruje na ukážkový príklad vizuálneho smogu.

Takto hustne jedna z najrozsiahlejších častí hlavného mesta – Nové mesto

Proti bilbordovému vizuálnemu smogu bojujú roky ľudia, zástupcovia jednotlivých mestských častí a je to aj známa agenda súčasného primátora Bratislavy Iva Nesrovnala. Niektorí kandidáti dokonca upúšťajú od masívnej bilbordovej kampane a prostriedky investujú do konkrétnych projektov alebo rozvoja v danej mestskej časti, kde kandidujú, napríklad do renovácie detského ihriska.

Korupčná kauza na úrade, ktorý obsadil Bugárov Most-Híd. Čo s tým má vicestarosta Rače?

Bilbordy Petra Pilinského aj preto dostali do centra pozornosti obyvateľov Rače, ktorý nás na to upozornili. Obrátili sme sa starostu Pilinského, ktorého reakcia ľudí zjavne vyľakala.

FOTO: Radosť aj dojatie. Béla Bugár vydával dcéru

„Na jednom či dvoch miestach sa plôch nakopilo viac. Prekáža mu to a preto to už rieši s bilbordovou spoločnosťou. V druhej fáze prepustí významnú časť plôch iným subjektom a zdarma aj na podporu dobrovoľníckych projektov v Rači. K vizuálnemu smogu určite neprispieva, keďže pre potreby jeho kampane nevznikla žiadna nová plocha,“ reagovala na otázky hlavne.sk hovorkyňa Rače Eva Miklánková.

Bikesharing v Bratislave. A čo bude s cyklotrasami?

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Otrasný pohľad: V centre Bratislavy pobehujú potkany a povaľujú sa bezdomovci

Môže vás zaujímať

Polícia v Košickom kraji upozorňuje rodičov, aby nenechávali svoje deti v aute