Bývalý manažér Gyöngyi Bodišovej: Po pochybnej organizácii bojuje za Slovensko!

Bývalý manažér Gyöngyi Bodišovej aktívny na zhromaždeniach.

foto: facebook

Spomínate si ešte na víťazku šou Česko Slovensko má talent Gyöngyi Bodišovú? Mladá odchovankyňa detského domova vyrazila svojím spevom dych viacerým ľudom, no dnes už nekoncertuje a nikto nevie čo s ňou je. Jej bývalí manažér Július Banda, ktorého meno sa spája s podvodom teraz aktívne bojuje za Slovensko a ženie ľudí do ulíc. Čo sa stalo?

Písal sa rok 2015 a mladá Gyöngyi Bodišová ohúrila svojím spevom širokú verejnosť čím vyhrala 100 000 eur v šou Česko Slovensko má talent. Na kariéru sa podľa všetkých informácií vykašlala a výmenu názorov stihla mať so svojim vtedajším manažérom Júliusom Bandom. Ten jej zrušil oficiálnu stránku na sociálnej sieti a hovoril o speváčke, ako o nezodpovednej osobe, ktorá si za všetko môže sama.

V lete minulého roka Július Banda zrušil fanpage Bodišovej na sociálnej sieti. foto: facebook.

Z manažéra štatutár občianskeho združenia!

Július Banda je rovnako ako Gyöngyi odchovanec detského domova a popri práci manažéra stihol založiť i Občianske združenie „Centrum pre pomoc v núdzi,“ so sídlom v bratislavskej Petržalke. Toto združenie však nemá svetlú minulosť a jeho praktiky mala údajne preverovať aj polícia. Koncom minulého roka informoval týždenník plus7dní o týchto nekalých praktikách, kedy združenie „Centrum pre pomoc v núdzi“ získavalo peniaze za falošné fotky ťažko chorých detí.

Na fotke Július Banda (naľavo) spoločne s členmi občianskeho združenia Centrum pre pomoc v núdzi a bývalej finalistky Miss Universe 2017 Deany Jurčovej.

Zneužívajú celebrity

Okrem podvodov s falošnými fotkami využíva „Centrum pre pomoc v núdzi“ popularitu a slávu našich celebrít, keď sa s nimi fotia na rôznych akciách a následne tieto fotky vkladajú na sociálne siete pre budovanie dôveryhodnosti. Youtuber Gogo či reper Rytmus boli zneužití, pretože fotky, ktorými sa prezentovalo pochybné združenie boli nafotené na akciách s iným účelom.  Obaja menovaní potvrdili, že nikdy nepočuli ani nespolupracovali s Júliusom Bandom.

Fotka, ktorú má Centrum pre pomoc v núdzi na svojej stránke bola fotená na úplne inej akcii. foto: facebook

Zo združenia na zhromaždenia!

Slovensko momentálne zažíva politickú krízu, ktorá sa spustila po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Svoj názor na celú situáciu sa rozhodlo už po tretíkrát ukázať niekoľko desiatok tisíc ľudí v uliciach väčších miest, po celom Slovensku.

Na zhromaždeniach žiadajú odstup niektorých politikov a predovšetkým predčasné parlamentné voľby. Tieto zhromaždenia majú názov „Postavme sa za slušné Slovensko!„, ktoré organizuje na sociálnej sieti 7 ľudí, medzi ktorými sú i študenti z Veľkého protikorupčného pochodu . Spomínaný Július Banda však založil na sociálnej sieti stránku s rovnakým názvom ako nesú zhromaždenia.

Július Banda sa na zhromaždení odfotil spoločne s transparentmi. zdroj: facebook.

Redakcia hlavné.sk oslovila túto stránku aby sa dozvedela niečo viac o zhromaždení, ktoré sa konalo v piatok. Július Banda, ktorý ju založil nám odpovedal kedy sa bude konať pochod, no vzápätí od nás žiadal článok o jeho nadácií  „Centrum pre pomoc v núdzi“.

Komunikácia s Júliusom Bandom cez sociálnu sieť , skupinu Postavme sa za slušné Slovensko. foto: facebook.sk

Július Banda, ktorý tento rok oslávi svoje 24. narodeniny založil stránku na sociálnej sieti je ten, že chce ukázať ako aj Rómovia bojujú o lepší život. ,,Za stránkou Postavme sa za slušné Slovensko stoji asi 30 ľudí a hlavne bývalí „domováci“. Chceme zhromaždiť tiež pochod ako bývali domováci dúfam, že politici pochopia, že aj nám domovákom zaleží na lepšom Slovensku. Demisie padli a dúfame že predčasne voľby budú,“ prezradil nám dôvod založenia stránky Banda s tým, že by rád vstúpil do politiky.

Július Banda plánuje spraviť i stránku k zhromaždeniu. foto: facebook

Môže vás zaujímať

V utorok sa z rána objaví hmla, teploty do 23 stupňov Celzia