Jednou vetou

Bývalým športovcom sa v komunálnych voľbách darilo striedavo

Ilustračné foto

TASR

O tom, ako sa budú v nasledujúcich rokoch rozvíjať sídla v Bratislave a okolí, budú rozhodovať aj bývalí reprezentanti SR vo futbale a hokeji. V sobotných (10.11.) komunálnych voľbách o tom rozhodli voliči v bratislavskej Rači i Vajnoroch, ale i obci Malinovo vzdialenej necelých 20 km od hlavného mesta.

V mestskej časti Bratislava-Vajnory obhájil mandát miestneho poslanca bývalý hráč Slovana i futbalovej reprezentácie Marián Zeman. Zo všetkých kandidátov dostal najviac – 1218 hlasov. Kandidoval ako nezávislý. Úspešný bol aj niekdajší hokejový reprezentant Ján Lipiansky, v Rači ako kandidát na poslanca miestneho zastupiteľstva za Starostov a nezávislých kandidátov získal 1581 hlasov, čím sa stal piatym najpreferovanejším kandidátom. Do obecného zastupiteľstva v Malinove sa dostal ďalší hokejista, ktorý si zahral i za reprezentáciu, Michal Hudec (nezávislý). Voliči mu dali 359 hlasov.

Nezávislí získali 1232 z takmer 3000 samospráv, účasť bola 48,67 %

Naopak, futbalový útočník Tibor Jančula, podporovaný zoskupením Smer-SD, SNS, neuspel v boji o post starostu obce Bernolákovo. Skončil druhý s podielom 12,79 percenta odovzdaných platných hlasov za víťazným Richardom Červienkom (nezávislý), ktorého volilo 66 percent voličov vo voľbách. Nevyšlo to ani bývalým vrcholovým športovcom v bratislavskej Petržalke, do miestneho zastupiteľstva sa nedostal futbalista Ľubomír Luhový (kandidoval za Stranu moderného Slovenska), hokejista Miroslav Lažo (Národná koalícia) ani basketbalista Dávid Toya (nominant pravicovej koalície SaS, KDH, Nova, OKS, Sme rodina – Boris Kollár).

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru