Čadca: Vodiča kamióna obvinili po zrážke s vlakom zo všeobecného ohrozenia

Zrážka vlaku s nákladným autom v Čadci.

Foto: Facebook

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) v Čadci obvinil z prečinu všeobecného ohrozenia 63-ročného Poliaka. V piatok (15. 3.) mal v nočných hodinách zaviniť dopravnú nehodu na železničnom priecestí v Čadci, pri ktorej sa vykoľajil osobný vlak. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva (KR) PZ v Žiline Jana Balogová.

Doplnila, že 63-ročný vodič viedol vozidlo Renault v smere do Čadce. „V priamom úseku cesty vošiel na železničné priecestie bez závor práve v čase, keď svietilo červené výstražné svetlo STOJ. Práve v tom čase prechádzala po železničnej trati vlaková súprava, pozostávajúca z dvoch vozňov. Došlo k zrážke vozidla s vlakom, v dôsledku ktorej sa vykoľajila vlaková súprava z koľajiska. K zraneniu osôb pri nehode nedošlo,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Hasiči zasahujú pri hromadnej zrážke šiestich áut na Horehroní

„U 54-ročného rušňovodiča zistili dychovou skúškou 0,34 mg/l alkoholu v dychu. U vodiča poľského auta bola dychová skúška negatívna. Hmotnú škodu odhadli najmenej na 200.000 eur. Okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania,“ dodala Balogová s tým, že polícia bude viesť konanie aj voči rušňovodičovi, ktorý viedol vlak pod vplyvom alkoholu.

Môže vás zaujímať

FOTO: Vodohospodári predpokladajú, že z Ružína vytiahnu viac odpadu ako vlani