Jednou vetou

Čaká nás pekný víkend: Toto je ten najlepší program!

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

V sobotu nás čaká na území západného a stredného Slovenska najmä dážď a zamračené, teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od 5 do 11 stupňov, v nedeľu však nastanú poriadne zmeny! Teploty vystúpia na 13 až 19 stupňov Celzia a na celom Slovensku má byť podľa SHMÚ jasno a slnečno. Aký program si z tohto víkendovej ponuky vyberiete je už len na vás!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Ilustračný obrázok | Zdroj: canva.com

SOBOTA

Jar sa neudržateľne blíži, čo nám pripomínajú aj Jarné burzy, ktoré sa už túto sobotu uskutočnia v Hriňovej, Zvolene a Bratislave. Najnovšie svadobné trendy si budete môcť pozrieť na Svadobnej výstave v Púchove, výnimočnú prehliadku motoriek a výstavu lodí a príslušenstva uvidíte v Bratislave. Výstavu Čaro muziky – ľudové hudobné nástroje zo zbierky Kornela Duffeka nájdete v Galante, Púchov prinesie výstavu dvoch úspešných umelcov – Juraja Vačku a Jozefa Filka.

Skvelú vôňu praženej kávy a mnoho ďalších dobrôt si užijete v Poprade na podujatí Čokafé – Dni Kávy, Čaju a Čokolády, tie najkvalitnejšie vína budete môcť ochutnať na Ferment – degustácia vín v Martine. Podujatie Gastro cup sa uskutoční v Banskej Bystrici. Záujemcovia o cestovanie si nesmú nechať ujsť SATUR cestokino festival v Bratislave. V Prievidzi bude počas víkendu prebiehať Filmový festival Jeden svet.

Tajomný dolárový miliardár: Uhádnete, kto to je?

Ilustračný obrázok | Zdroj: canva.com

Tajuplný príbeh legendy a vášne v podobe muzikálu pod názvom Matúš Čák Trenčiansky sa bude konať v Bratislave,  v Myjave prebehne  predstavenie Radošinského naivného divadla s názvom Čo sa sníva trpaslíkom. Zábavnú talkshow Petra Marcina Neskoro Večer si môžete pozrieť v Žiline. Hudobní nadšenci si prídu na svoje na koncerte Gapa & Mečiar – Blues Connection v Bardejove, hudobno tanečnej show The Duchon´s ako poctu Karlovi Duchoňovi v Bratislave či koncerte skupiny PARA  v Prešove.

Naši najmenší sa môžu tešiť na jedinečné a obľúbené pestrofarebné hudobné predstavenie O Jankovi a Marienke, divadielko pre deti pod názvom Havo Slavo v Martine, či rozprávkovú novinku Čarovný park, ktorá sa bude premietať v Ružomberku a Brezne.

FOTO a VIDEO: Louis Vuitton novou kolekciou potvrdil svoju jedinečnosť

NEDEĽA

Nedeľa ponúkne poriadne rôznorodý program. Baby burza bude prebiehať v Piešťanoch, v Prievidzi prebehne 5. burza gramoplatní. Akvaristicko – teraristickú predajnú výstavu AkvaTera si môžete pozrieť v Trenčíne, festival ProTibet v Košiciach 2019 zasa pripomenie 60. výročie povstania Tibeťanov v Lhase. Asociácia Nová Akropolis pozýva na víkendový seminár Etikoterapia a jej zakladateľ Ctibor Bezděk v Bratislave. Pokiaľ sa po celom týždni budete cítiť príliš unavení, neváhajte sa zúčastniť koncetu Maok & Shakya – hudba k hlbokému relaxu, meditácii a uvoľneniu v Bratislave.

Najznámejší karneval v Rio de Janeiro: Tieto zábery musíte vidieť!

Zaujímavý folklórny muzikál Veci čo sa dejú vás čaká vo Zvolene, divadelné predstavenie Po rokoch a Dlhší, hrubší, okatejší v Žarnovici, rozhlasová hra A čo ja, láska? v Sládkovičove, hra amerického autora Joa DiPietra pod názvom Umenie vraždy v Snine, a empírové divadlo Pohreb v Hlohovci.

Záujemcov o hudbu čaká koncert speváčky Szidi Tobias & Band, koncert skupiny Progres v Trenčíne či Don Airey & friends v Novom Meste nad Váhom. Bohatý program čaká aj deti, tešiť sa môžu na Nedeľné divadielko – Snehová kráľovná v Bratislave, koncertné turné Hanička a Murko v Komjaticiach a čítanie z knižiek Braňa Jobusa v Trnave.

Romantický Valentino: V Paríži predstavil dokonalú kolekciu

Môže vás zaujímať

V kremnických horách hľadajú nezvestného 22-ročného Miroslava