Jednou vetou

Cena Samuela Zocha pre Branislava Sitára z Cernu aj Mária Kráľovičová

Herečka Mária Kráľovičová bude medzi ocenených.

Foto: TASR

Výročné ceny Samuela Zocha získa deväť osobností Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), Pamätný list predsedu BSK ďalších šesť. Nominácie na ocenenia ľudí, ktorí sa výrazným spôsobom zaslúžili o rozvoj a propagáciu Bratislavského kraja, v piatok schválili krajskí poslanci.

Výberová komisia prijala a vyberala z 27 nominácií na ocenenie BSK za rok 2017. Návrhy mohli predkladať samosprávy, inštitúcie pôsobiace v kraji, ale aj obyvatelia s trvalým pobytom v bratislavskom regióne. Cenu Samuela Zocha na základe schválených nominácií si prevezme napríklad jadrový fyzik, bývalý viceprezident Rady CERN Branislav Sitár, geograf, ekológ, univerzitný profesor a ochranca životného prostredia Mikuláš Huba, ale aj dlhoročná členka Slovenského národného divadla (SND) Mária Kráľovičová, ktorá je od roku 2006 i richtárka Spolku Záhorákov.

Pamätný list predsedu BSK si prevezmú napríklad archivár ahistorik Jozef Klačka, ktorý budoval aviac ako 20 rokov viedol Ústredný archív Slovenskej akadémie vied (SAV) či popredná odborníčka v oblasti ochrany vôd a zásobovania obyvateľstva pitnou vodou Alena Trančíková.

Ceny za rok 2017 odovzdajú v apríli v bratislavskom Divadle Aréna.

Môže vás zaujímať

Rumun sa pokúsil dať do obehu falošné 50-eurové bankovky