Jednou vetou

Cesty sú zjazdné, ich povrch je suchý až mokrý

Ilustračné foto

foto: TASR

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý.

Zjazdné sú aj cesty I., II. a III. triedy, povrch vozoviek je tiež prevažne suchý až mokrý. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC).

Na Slovensku platí výstraha pred poľadovicou a hmlou

V hornatejších oblastiach sa na cestách nachádza vrstva kašovitého až utlačeného snehu do 3 cm. Na cestách III. triedy v okrese Žarnovica a Bardejov sa nachádza na vozovke zľadovatený sneh hrúbky 1-2 cm.

Zjazdné sú aj všetky horské priechody (HP), povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Na HP Podspády, Vrchslatina, Huty, Fačkov, Súľová a Grajnár je miestami kašovitý až utlačený sneh 1-2 cm.

SSC zároveň upozorňuje vodičov na poľadovicu na ceste I/16 na úseku od križovatky s cestou III/3365. Dohľadnosť do 50 m je na cestách v okresoch Komárno, Nové Zámky, Levice, do 100 m v okolí Veľkého Medera a Rimavskej Soboty, do 200 m v okolí Bratislavy.

Na Luciu bude polooblačno s teplotami od -2 do 3 stupňov Celzia

Pre vozidlá nad 10 m sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 t.

Cesty II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské Podhradie a III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576 ) sú uzatvorené pre všetku dopravu – cesty sú v zime neudržiavané.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru