Jednou vetou

Cesty v Košickom kraji sú zjazdné, sneh hlási horský priechod Grajnár

Ilustračné foto

foto: TASR

Cesty v Košickom kraji sú zjazdné. Ako pre TASR uviedol krajský dispečer pri Správe ciest Košického samosprávneho kraja (SC KSK) Pavol Jakubec, kým na vozovkách v okresoch Trebišov a Michalovce nie je sneh, horšia situácia je v Rožňavskom a Spišskonovoveskom okrese.

„Sedlá i všetky cesty vo vyšších polohách sú prejazdné. Miestami je však na cestách kašovitá vrstva snehu, a to hlavne tam, kde nie je možné použiť posypovú soľ,“ uviedol.

Ako pre TASR povedala technicko-prevádzková námestníčka riaditeľa SC KSK Zuzana Fejesová, na ceste pod sedlom Grajnár v okrese Spišská Nová Ves je na vozovke dvoj- až trojcentimetrová vrstva snehu. „Mimo vozovky napadlo možno desať až 12 centimetrov snehu. Snežilo tu od včerajšieho poludnia a odvtedy sa tu točia naše sypače. Na tomto kopci boli asi päť- až šesťkrát. V rámci údržby úsekov Gretľa a Grajnár najazdili okolo 300 kilometrov,“ spresnila s tým, že sneženie ustáva. V prípade súvislej vrstvy snehu odporúča vodičom použiť zimné reťaze, najmä ak ešte jazdia na letných pneumatikách.

SHMÚ: Na Slovensko začína prúdiť studený vzduch

„Od 1. novembra sme v pohotovosti a máme aktivovanú dispečerskú spravodajskú službu. Rovnako máme v nepretržitej pohotovosti dispečerov aj vodičov. Približne pred dvomi týždňami sme začali aj so stálymi nočnými službami priamo na pracovisku,“ dodala.

Podľa jej slov bude zimnú údržbu v kraji zabezpečovať 64 sypačov, okrem nich aj ďalšie nakladače, traktory a iná technika.

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru