Jednou vetou

Cez víkend sa končí lážo plážo. Čo je v ponuke?

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk

Prezuté na zimné, radiátory odvzdušnené a teplé bundy pripravené? Slnko na oblohe bude bojovať s oblakmi, ale dodajú prvé vzorky chladu. Víkend v polovici novembra bude podľa SHMÚ jasný až polojasný, nad ránom ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. V nedeľu v nižších polohách aj dážď so snehom. Teploty maximálne do 9 stupňov. Keď chcete vybehnúť kamsi von, určite sa treba teplejšie obliecť. Skúste si vybrať niečo z našich tipov, nech sa páči:

Džúsy verzus sladené nápoje. Sú naozaj zdravšie?

Jarmok je istotka

Budú až dva podľa dostupných zdrojov a veru parádne veci sa tam budú diať.

Komárnom sa bude šíriť vôňa vareného vína, medoviny, čerstvo pečenej klobásy či pečienky a samozrejme rôznorodý jarmočný tovar, nájdete to všetko na Hradnej ulici – parkovisko pri pevnosti. Okrem jarmočných predajcov v uličke remeselníkov nájdete tradičných remeselníkov, ktorí budú ponúkať svoje vlastné výrobky prípadne Vám predvedú svoju zručnosť. Tešte sa na súťaž v príprave klobás. Kto by chcel byť v porote? Mňamka to bude 🙂

Pridajte sa k nám aj na facebooku, je to naozaj zadarmo. Nájdete nás TU

V Novákoch na námestí SNP, Rastislavovej a Bernolákovej ulici. Nachystali tam bohaté stánky s občerstvením a kultúrny program: Novácku dychovku, Family band, Dynastia z Levíc, koncert Mirky Miškechovej, kapela Kolegium a príde Thomas Puskailer. Okrem širokého úsmevu a svojich 78 zubov predvedie aj spevácke zručnosti, hm ale aj tak najväčším ťahúňom bude skupina HEX. Tak si dajte zatiaľ kapučíno:

Hexáci by mali brnknúť aj novinku, môžete sa ju teraz naučiť:

Tieto filmy si v novembri nemôžete nechať ujsť

Kľúče a štrngačky

Dôležitým artefaktom sú prívesky, kľúče, ako sa štrngalo v ´89, pretože v Prievidzi sa koná Oslava Nežnej revolúcie a vystúpi tam Katka Koščová.  Ak Vám to meno nič nehovorí, tak to sa nerobí. Veď je to predsa naša prvá Superstar, ešte že existuje youtube a opráši spomienky:

Rodinka úžasných. Kanócz a Loj si takto vyšli s deťmi do mesta

Mastné veci

Konečne niekto dokázal spojiť klobásy s harmonikou. No len pred hraním si trochu odmastiť ruky, lebo inak sa tie tóny budú šmýkať. Heligonkári spod Kľaku, ČĽUP z Čičmian, Vlado Polník z Marikovej a dievčatá z Malej Čiernej, folklórny súbor Kľak. Masaker? Nie, to sú mená účinkujúcich na podujatí Bravčové špeciality pri heligónkach. Príďte ochutnať domáce čerstvé špeciality a „podebatúvať“ na aktuálne veci, alebo len tak pošpásovať s dobrou partiou. Pozrite sa, kto nepríde:

Baranice, páperky a prešiváky

Kto chce zohnať výhodne zimné oblečenie, nemal by si nechať ujsť burzu zimného ošatenia, obuvi, športových potrieb, hračiek a ostatného tovaru pre domácnosť v kine HRON, ul. SNP Sliač. Samozrejme, ak ste z toho okolia, veď zase z druhého konca republiky sa tam neoplatí chodiť. Určite aj tam u Vás niekde bude niečo podobné. Hlavne tam zoženiete všetko, čo máte počas zimy na sebe mať. A to všetko za pár drobných. Tak dobre vyberte, aby ste neostali zaskočení zo zimy a snehu ako Jan Kraus:

Víkend sa bude niesť prevažne spomienkovými akciami na 17. november, preto prihodíme ešte zopár tématických tónov. Napríklad Ivan Tásler veľmi fajne predčasom prerobil novembrovú hymnu:

okolo novembra ´89 si ľudia pískali aj toto, lebo fúkal vietor na zmeny:

Muzikantské byty určite nie sú o 65 metroch štvorcových, hypotéke na 30 rokov a vŕtajucom susedovi od naproti, ktorý chce z malého bytu urobiť 12 izbový mezonet, ale pesnička má stále šmrnc! Vašo a Beáta získali Cenu novinárov na Bratislavskej lýre 1989.

Možno bude niekde aj lahodná oldieska cez víkend. Treba sa vyjašiť, pani Hruštíková (asi je to onna) už bola tajne v bare nedávno. Tvárila sa nenápadne a tancovala famózne:

Zrejme jej hlavou išla táto pesnička a užívala si narvaný parket. Aj toto sú jesenné večery:

Užite si ďalší novembrový víkend, skúste si dať reálne plány aspoň v sobotu a nedeľu, nech sa Vám vydarí všetko podľa predstáv. A najbližšie radi napíšeme o akcii vo Vašom okolí, stačí dať vedieť na redakcia@hlavne.sk 🙂

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru