Jednou vetou

Chlapec zranený pri tragickej nehode autobusu stále bojuje o život

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Stav pacientov, ktorých v stredu 13. novembra priviezli po tragickej nehode autobusu do nemocnice v Nových Zámkoch, zostáva nezmenený. Ako uviedol hovorca nemocnice Ján Baček, piati pacienti sú stále hospitalizovaní na oddelení úrazovej chirurgie.

TRAGÉDIA: Nehoda pri Nitre si vyžiadala 12 obetí, z toho štyri deti

Aktualizované: 13:04

Všetci zostávajú aj naďalej v opatere lekárov. „Jeden z nich bude z nemocnice prepustený domov už dnes, ďalší zajtra a nasledujúce dni. Pacient, ktorý bol privezený s najvážnejšími poraneniami, je naďalej v umelom spánku. Jeho stav je stále kritický a zostáva hospitalizovaný na klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny,“ uviedol Baček.

Situácia sa nezmenila ani v nitrianskej nemocnici, kde zostávajú traja pacienti, ktorí pri nehode utrpeli rôzne zranenia. Podľa slov hovorkyne nemocnice Tatiany Timkovej jedna osoba stále leží na jednotke intenzívnej starostlivosti.

FOTO: Zuzana Čaputová a Peter Pellegrini si uctili obete tragickej nehody pri Nitre

„Jeden zranený je na očnej klinike a ďalšia pacientka leží na klinike úrazovej chirurgie a ortopédie,“ povedala Timková.

Jedna pacientka zostáva aj naďalej v starostlivosti lekárov v levickej nemocnici. „Je v stabilizovanom stave bez komplikácií, s miernym zlepšením,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Agel Martina Pavlíková.

Môže vás zaujímať

Pyrotechnici zlikvidovali nájdenú vojenskú muníciu