Jednou vetou

Chodci v Bratislave zažívajú adrenalín. Túto hrôzu tam majú deň čo deň

Bratislavčanom ide každý deň o život

Autorská fotokoláž - hlavne.sk, čitateľ

Ide im doslova o krk. Chodci a návštevníci hlavného mesta sa musia vyzbrojiť pevnými nervami. V okolí lokality Nivy, kde sa buduje nová autobusová stanica musia chodiť popri ceste, len pár centimetrov od áut. Tento pás je provizórny chodník, ktorý ich má chrániť? Pozrite si video nižšie.

Chcete od nás dostávať novinky? Pravidelne Vám každý týždeň prídu do e-mailu najzaujímavejšie články za posledných 7 dní. Prihláste sa na Newsletter – viac informácií nájdete TU.

Stavebné práce na Nivách, vrátane vybudovania novej autobusovej stanice by mali byť definitívne ukončené v roku 2020. Dovtedy však na Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta číha dennodenný adrenalín. Popri chodcoch v tesnej blízkosti premávajú autá, od seba ich delí len pár centimetrov! Počas rannej a popoludňajšej premávky ide skutočne až o život.

Skrášľovala Nivy 35 rokov, ale teraz ju presťahujú. Poznáte tento symbol Bratislavy?

„Musíme tu chodiť dennodenne ako dobytok kdesi v latinskej Amerike. A to je situácia večer, nechcite vedieť, ako to vyzerá počas dopravnej špičky, kde hrozia kolízie chodcov s autami,“ začína sa týmito slovami tip nášho čitateľa, ktorý nám poslal do redakcie tip na dopravnú situáciu v okolí autobusovej stanice Nivy.

FOTO: Obnova Mlynských nív a výstavba autobusovej stanice idú podľa plánu

Sami sme sa boli presvedčiť na situáciu, bol podvečer bežného pracovného dňa. Autá prefrčali ako na bežiacom páse, nehovoriac o tom, aká hustá tam je premávka ráno či skoro popoludní v tejto lokalite.

VIDEO: Kto sa bude v Bratislave starať v zime o cesty? Po stretnutí s Nesrovnalom máme obavy

Podľa magistrátu by chodci mali používať obchádzkové trasy a zbytočne nehazardovať so svojou bezpečnosťou. „Chodci môžu použiť náhradné chodníky, ktoré vedú kúsok od daného miesta (popred Twin City a okolo budovy VÚB). Náhradné trasy sú v spomínaných úsekoch viditeľne značené. Investor aj mesto apelujú na chodcov kvôli ich bezpečnosti, aby dané značenia a obchádzky rešpektovali. S rekonštrukciou sú spojené dočasné obmedzenia, ktoré si vyžadujú zvýšenú trpezlivosť u chodcov aj vodičov,“ uviedla pre hlavne.sk hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

Je teda na každom z nás, či použijeme náhradné a zároveň bezpečnejšie trasy, ako zbytočne riskovať. Posúďte sami a pozrite si video nižšie.

Video z nebezpečného úseku (kliknite na náhľad)

Páčil sa Vám článok? Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru