Jednou vetou

Chodkyňa neprežila zrážku so žeriavom

Ilustračné foto

Pixabay.com

Zrážku s niekoľkotonovým žeriavom neprežila v pondelok (17.12.) večer žena prechádzajúca cez priechod pre chodcov na križovatke ulíc Obrancov mieru a Požiarnická. Informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

„V smere na Levočskú ulicu viedol 57-ročný muž z obce Uzovský Šalgov v okrese Sabinov žeriav Tatra T815, pričom za doposiaľ presne nezistených príčin zrazil dvoch chodcov, 48-ročného muža a 57-ročnú ženu, obaja z Prešova. Chodci v čase dopravnej nehody prechádzali cez vyznačený prechod pre chodcov. Dôsledkom zrážky došlo k ľahkému zraneniu u chodca, ktorý utrpel rôzne povrchové zranenia s doposiaľ nezistenou dobou liečenia a chodkyne, ktorá dôsledkom zrážky utrpela ťažké zranenia, ktorým v pondelok (17.12.) vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove podľahla,“ uviedol Džobanik.

Pri dopravnej nehode v Rožkovanoch zahynula chodkyňa

K zraneniu vodiča podľa jeho slov nedošlo a dychová skúška bola negatívna. „V danej veci je do konania pribratý znalec z odboru cestnej dopravy a znalcom z odboru zdravotníctva bola nariadená súdna pitva. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ dodal Džobanik.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru