Jednou vetou

Chodkyňa v Trebišove utrpela ťažké zranenia, vodič mal v dychu alkohol

Ilustračná foto

foto: Pixabay.com

K zrážke osobného auta a dvoch ľudí, ktorí prechádzali po priechode pre chodcov, došlo v piatok dopoludnia v Trebišove. Dychová skúška na zistenie alkoholu bola u vodiča pozitívna. Uviedla to krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová na sociálnej sieti Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach.

Pri nehode utrpel ťažké zranenie 43-ročný motorkár

„Podľa doterajších zistení 44-ročný vodič z Trebišova viedol osobné motorové vozidlo zn. VW Golf po Námestí mieru smerom na Ulicu Milana Rastislava Štefánika, kde na priechode pre chodcov za doposiaľ presne nezistených okolností zachytil dvoch chodcov vo veku 59 a 62 rokov. Podľa predbežnej lekárskej správy chodkyňa pri dopravnej nehode utrpela ťažké zranenia, chodec ľahké,“ povedala s tým, že vodičovi namerali 0,38 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 0,79 promile.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Ako Mésarová dodala, bližšie okolnosti dopravnej nehody, presná príčina a miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom vyšetrovania.

Na zjazde z bratislavského Prístavného mosta auto vyletelo z cesty

Krajská polícia predtým na sociálnej sieti uviedla, že v prípade chodcov išlo o osoby so zrakovým postihnutím.

Môže vás zaujímať

Letnú dovolenku plánuje zhruba 40 percent Slovákov, dve tretiny z nich chcú oddychovať doma