Jednou vetou

Chodník korunami stromov navštívilo počas prvého roku vyše 350.000 ľudí

Chodník korunami stromov

foto: TASR

Chodník korunami stromov v Bachledovej doline otvorili presne pred rokom a za ten čas sa stal jednou z najväčších atrakcií v regióne.

„Záujem návštevníkov o túto prírodnú atrakciu všetkých milo prekvapil. Prechádzka v korunách s nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu si získala srdcia mnohých turistov. Za prvý rok prevádzky si Tatry z korún stromov prišlo pozrieť vyše 350.000 návštevníkov zo Slovenska i zahraničia,“ uviedla marketingová manažérka strediska v Bachledovej doline Martina Múdra.

Dotácia na nákup kníh z PSK má podporiť čitateľskú gramotnosť

Chodník si podľa nej obľúbili rodiny s deťmi, ale aj seniori, či skupiny mladých ľudí. Stal sa tiež akousi učebňou priamo v prírode pre školy i škôlky. Atrakcia je otvorená počas celého roka a meniacou sa prírodnou scenériou ponúka vždy iné pohľady. Najviac návštevníkov tu však zavíta počas letných prázdnin.

Od jari tohto roku je prechádzka v korunách prístupná len pešou túrou, keďže v stredisku momentálne stavajú novú kabínkovú lanovku. Potreba výmeny starej dráhy, ktorá slúžila viac ako 30 rokov, vzišla práve zo zvýšeného záujmu o stredisko zo strany peších turistov.

„Práve otvorením novej kabínky, ktoré je plánované na zimu tohto roku, sa z Chodníka korunami stromov stane jedna z mála plne bezbariérových atrakcií v prírode. Chodník bude zároveň dostupný aj pre rodiny s deťmi a kočíkmi, vozíčkarom bude prispôsobená aj nová panoramatická reštaurácia,“ upozornila Múdra.

Polícia vyšetruje poškriabanie áut na sídlisku v Bardejove

Prvý chodník korunami stromov vznikol v roku 2009 v Bavorskom lese. O krátky čas sa stal veľmi populárnou turistickou atrakciou. Záujem oň bol veľký, investor sa preto rozhodol budovať na tých najzaujímavejších miestach Európy ďalšie chodníky.

„Všetky stoja na štyroch základných princípoch, a to umožniť pobyt v lese aj ľuďom, ktorí by sa doň inak nedostali, keďže všetky chodníky sú bezbariérové. Zároveň majú poskytnúť iný pohľad na les z vtáčej perspektívy, prebudiť v ľuďoch lásku k prírode, vzdelávať ich o živote v lese a jeho ochrane a ponúknuť prírodnú zábavu pre všetky vekové kategórie,“ ozrejmila Múdra a dodala, že Chodník korunami stromov v Bachledovej doline je v poradí 7. projektom spoločnosti Erlebnis Akademie AG. Štyri podobné chodníky existujú doteraz v Nemecku, dva v Čechách a jeden v Rakúsku.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru