Jednou vetou

Choďte všetci k vode, alebo sa osviežte tu

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

fotokoláž hlavne.sk

To bude normálne praženica. Jednoducho treba ísť k vode, alebo mať po ruke kartón minerálok, azda sud vody. Viete ako bude na konci júla? Malá, miestami, najmä na východe, aj zväčšená oblačnosť. Ak nejaká prehánka, búrka, tak len na východe. Veľmi teplo. Teploty od 29 až 30 stupňov. Snáď si vyberiete niečo z našich tipov na osvieženie.

Kuleha: Reklamácia dovolenkového opaľovania

Najlepšie bude pri vode

Kúpaliská praskajú vo švíkoch, točená zmrzlina tam ide na dračku, varená kukurica tiež nie je márny artikel v bufete a kto sa neškvarí na deke (kvôli opáleniu), tak je celý čas vo vode v bazéne. Samozrejme aj prírodné jazerá sú na tom podobne, hygienici to všetko preverovali ešte pred prázdninami a viac nájdete tu. Prípadne si svoje obľúbené kúpalisko môžete preštudovať aj na tomto mieste.

Divadlo na oblohe

Zatmenie tohto mesiaca spôsobí zatmenie Mesiaca. Vážne. V hlavnej úlohe bude skutočne Mesiac – čaká nás jeho najdlhšie zatmenie v tomto storočí. Toto je dôležité: objaví sa v piatok nad horizontom o 20:24 h, v čase začiatku čiastočného zatmenia. Úkaz bude o to zaujímavejší, že celé zatmenie sa bude odohrávať pomerne blízko horizontu. Písali sme o tom, čítali ste?

Najdlhšie zatmenie Mesiaca v tomto storočí! Čaká nás úchvatné nebeské divadlo

Chystáte sa pozorovať zatmenie Mesiaca? | pixabay

Celý Mesiac zachváti tieň o 21:30 hod. a jeho disk bude tmavší a tmavší. Najkrajšia časť úplného zatmenia (maximum) nastane o 22:21 hod. a končiace úplné zatmenie o 23:13 hod. Čiže Mesiac nebude trvať mesiac, užite si tú parádu.

Hody a jarmoky na konci júla

Na viacerých miestach sa konajú aj tento víkend hody. Napríklad v Šenkviciach sú od piatka až do nedele. Ku klobáse a do tanca zahrá skupina Vidiek, ale aj súbor Šenkvičanka, prípadne hostia z Cífera. Každý večer bude diskotéka a v nedeľu aj tombola. V Trenčíne sa konajú historické slávnosti, predstavia sa remeselníci, dobové kostýmy a vraj aj rytieri.

Letné hity! Pamätáte si, keď leteli tieto?

V Nových Zámkoch sa chystajú remeselnícke trhy a v rámci nich súťaž vo varení guláša – stačí prísť do parku na Bernolákovom námestí. Existuje aj video, takto to tam bolo pred tromi rokmi, juchú, pozrite sa:

Neďaleko Nových Zámkov je Bánov a tam sa cez víkend v športovom areáli za tenisovými kurtami koná „VOLEJBÍČ“. Názov jasne hovorí, že o čom to bude. Večer, keď už toho športovania budú mať všetci dosť, môžu sa natriasať na Oldies párty.

Do Prešova zavíta cez víkend asi 4000 mladých ľudí

Párty pre uhorku

Toto je veľmi milé podujatie, minimálne plagát ma dostal (pozrite si nižšie). Počas uhorkovej sezóny sa vlastne koná párty pre uhorku, alebo na jej počesť. V sobotu bude Deň Sásovskej uhorky – história pestovania a predaja Sásovských uhoriek spojená s koštovkou uhorkových špecialít, kultúrnym programom a tombolou.

Ako sa opáliť a nespáliť – návod na letné slnenie

Cez víkend sa koná „uhorková“ párty v Sásovej

Uhorkami tam žili už dávno-pradávno. Prvé podujatie podobného typu sa uskutočnilo pred 146 rokmi v roku 1872. V Sásovej sa uhorky pestovali hlavne v troch lokalitách – na Jelšinách, Močare, a Úhrade. Väčšina týchto lokalít časom zanikla počas výstavby sídliska, poslednou lokalitou s pestovaním uhoriek tak dodnes ostali Jelšiny – časť Lúke.

Legendárny Mick Jagger oslavuje!

Hudba, slnko, motorka

Tu bude poriadny benzín vo vzduchu 🙂 Tento víkend oslavuje 15. výročie hudobno-motorkársky festival Tanec Slnka, na Dubníku v Starej Turej. V pláne sú kaskadérske a westernové šou, vystúpenia majstrov Slovenska a Čiech v mototriali a cyklotriali, pochutnať si môžete na špecialitách alebo dopriať spanilé jazdy po okolí.

Ázijská kultúra v Bratislave? Toto leto sa máte na čo tešiť

Bude aj muzička, ja odporúčam skupinu Morčatá na úteku. Ak ste o nich nepočuli, nájdite si ich, robia poriadny rámus. Oni hrajú asi s kladivami. Zahrať príde aj Slobodná Európa, Peter Cmorik, Richard Müller, Waťák Kabát Revival, Turbo a ďalší.

Tour de France

Cez víkend vrcholí 105. ročník najznámejších cyklistických pretekov. Náš Peter Sagan po nepríjemnom páde a nárazoch v stredu pokračuje na pretekoch ďalej a našťastie nič vážne sa mu nestalo. Všetky najdôležitejšie informácie prinášame na tomto mieste. V piatok je na programe horská etapa (200,5 km), v sobotu individuálna časovka (31 km) a v nedeľu „rovinaté“ finále (116 km).

Bondra s Lintnerom na večeri. O čom všetkom spolu hovorili?

Vraj sa v minulosti pripravoval na finále Tour de France aj známy Fantozzi. Ako dôkaz, že to s prípravou myslel vážne, si môžete pozrieť video, ktoré prišlo anonymne do redakcie:

Užívajte si pohodový víkend a keď viete o nejakej dobrej akcii, napíšte na redakcia@hlavne.sk nech sa aj ostatní dozvedia, radi o tom napíšeme. A nezabudnite na pitný režim, keď už tam zhora na nás pražia 🙂

Komu hrozí dehydratácia a ako sa jej vyhnúť

Môže vás zaujímať

FOTO: Do parlamentu mieri strana, ktorá chce zlepšiť život v regiónoch a budovať vidiek