Jednou vetou

Čo ponúka posledný víkend v roku 2018?

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk

A je to za nami! Rok 2018 je v absolútnom finále, zase ubehol rýchlo a niečo ste nestihli? Ešte predsa len v tomto stíhate. Prebehli sme plán udalostí a podujatí na Slovensku. Ak hľadáte inšpiráciu, snáď si vyberiete, nech sa páči:

Urobte si sviatočnú diskotéku: Najväčšie vianočné hity. Je medzi nimi aj ten Váš?

Väčšina akcií súvisí s koncom roka a vítanie toho nového, na ktorý si zvykáme niektorí aj pol roka.

Bude mať číslo 2019. Zámerne zvýraznené, snáď pomôže na pamäť 🙂

Posledný víkend v roku 2018 je podľa SHMÚ v pláne miestami dážď so snehom alebo sneženie, v nižších polohách aj dážď. Ojedinele poľadovica. V noci teploty aj do -7 stupňov, cez deň presne naopak do +7 stupňov.

FOTO: Ohúri týmto ľudí? Drucker a jeho psí kukuč

Hodina deťom trochu inak

Ak ste v predvianočnom období zvyknutí sledovať televízor, mohli ste márne hľadať populárny benefičný program Hodina deťom. Pravidelne sa objavoval na obrazovkách verejnoprávnej televízie, ale tento rok „akosi“ nedostal priestor. Pritom je to jubilejný, 20. ročník. Ach ten Rezník, najväčší…Slovák. Nevadí, priaznivci a skalní o nič neprídu.

Stačí prísť v piatok 28. 12. 2018 o 18:00 hodine do Kostola sv. Vincenta de Paul v Bratislava a zažijete výnimočný koncert. Bude tam skupina STARTRACK – skupina mladých muzikálových hercov a spevákov: Mirka Partlová, Peter Makranský a Dárius Kočí. Spoločne pre vás pripravili sériu koncertov po Slovensku, ktoré sa budú konať v priestoroch chrámov v Beckove, Sliači, Šuranoch a Bratislave. Podrobnejšie informácie nájdete na ich profile (viac tu). A keďže sa tento rok do TV šou nedovoláte, pomôcť deťom môžete takto:

Tento rok sa Hodine deťom do telky ? nedovoláte. Namiesto toho môžete poslať sms ?na číslo 800 v hodnote 4€, alebo darovať online na ? www.hodinadetom.sk. Pomôžete ? deťom, ktoré to potrebujú. Ďakujeme ???

Uverejnil používateľ Hodina deťom Štvrtok 20. decembra 2018

Neprejedení?

V Oščadnici sa koná cez víkend Goralský Gastrodeň. Čo všetko majú také špeciálne vo svojom jedálničku sa dozviete a predovšetkým ochutnáte na námestí M. Bernáta, večer tam bude aj koncert skupiny Arzén. Ak teda máte miesto nielen v kalendári, ale aj v žalúdku a ste z okolia, choďte – ochutnajte – tešte sa.

Trhy trhové

Niekde sa skončili, ale niekde ešte sú. Vianočné trhy a podobné stánkové variácie nájdete do 31. 12. 2018: v Liptovskom Hrádku, na zámku v Bojniciach, v Bánove, zažiť môžete aj Vianočné mestečko Vráble, Kysucké Vianoce v Čadci a možno aj inde, treba sa len rozhliadnuť vo svojom okolí.

Teraz jeden jazykolam: Za koľade džnkujeme. V preklade je to znamená asi, že za koledy ďakujeme. Ide o to, že Folklórna skupina Svrčinka, organizuje vianočný koncert v sobotu vo Svrčinovci. Kto máte radi takýto muzičku, zastavte sa a bavte sa.

Silvestrovské behy

Komu sa chce športovať (začať) ešte v tomto roku, nech sa ide vybehať 31. decembra. Populárne silvestrovské behy sa konajú na týchto miestach: Vrútky – Pešia Zóna, Žiar nad Hronom – Beh cez mosty, V Banskej Bystrici sa štartuje pod pamätníkom SNP, v Bratislave býva tradične beh cez všetky mosty (viac tu), ďalšie miesta a termíny aj novoročných behov nájdete tu.

Veselice na ulici alebo námestí

Tradične sa koncom roka v mestách ľudia stretávajú aj na zábave na námestí. Konajú sa určite v Bratislave, Košiciach, Trenčíne, Žiline, Nitre, Banskej Bystrici, Prešove, Trnave a v ďalších väčších mestách po celom Slovensku. Dobre sa len naobliekať, nech sa dá hopsať na kultúrny program a nie sa klepať od zimy. Podrobnejšie informácie o konkrétnych miestach aj s programom si viete pozrieť tu.

Držíme palce, aby ste videli ohňostroj a nesťažovali sa na koncoročnú hmlu:

Niektorí určite ostanete doma a začnete tajne cviciť, máme prvé zábery:

Kto sa nebude ešte trápiť chudnutím a užije si ešte koláče?

Ponúknite sa. Z obrázkov sa vraj nepriberá | hlavne.sk

Budete pozerať nejaký silvestrovský program? Dnes je to v telkách slabota, ale toto bola kedysi kráľovská zábava. Pošlite aj Jarkovi Rezníkovi, nech má inšpiráciu do ďalších rokov, čo bude ešte v Mlynskej doline.

Možno stihnete aj peknú výstavu, napríklad Betlehemy z celého sveta. V kostole Františkánov to je pravidelná záležitosť v tomto období. Niektoré boli aj minulý rok, ale podarilo sa získať aj nové exponáty. Je tam úžasná atmosféra:

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

⛪??Tradičná výstava a návšteva kostolov. #christmas #weihnachten #betlehem #jesus #beautiful #slovakia #instagram #love #peace #europe

Príspevok, ktorý zdieľa Andrej Wallner (@andrejwallner),

Opatrne pri šoférovaní. A nie, že budúci rok zídete z cesty. Vodičovi sa našťastie nič nestalo, len to chúďa auto… Ale dobrý klampiar to zbúcha do Troch kráľov, či?

Neuveriteľná nehoda

NEUVERITEĽNÁ NEHODA: AUTO VYLETELO DO VZDUCHU PRI TUNELI BÔRIKDnes (20.12.2018) krátko pred 05:00 h sa stala nehoda osobného auta BMW pred tunelom Bôrik. Po dopade do tunela auto ostalo stáť na kolesách v smere jazdy Vodičovi (44 ročný Bardejovčan) sa v podstate nič nestalo, bol len jednorázovo ošetrený, v aute bol sám. Dychová skúška na alkohol bola negatívna.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Štvrtok 20. decembra 2018

Ozaj, tešíte sa na prejav prezidenta? Nezabutnite 1. januára okolo obeda u Rezníka (nie mäsiara, ale RTVS)

Poznáte lepšiu novoročnú pesničku?

Prežite záver roka podľa predstáv s tými ktorých máte radi a jedlami aj nápojmi, aké vám chutia. Samozrejme s mierou, alebo odmerkou? Veľa zdravia, radosti, lásky aj pohody v roku 2019 a čo najviac dôvodov na úsmev želáme 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru