Colníci našli, v Bytči, v malej prevádzke tabakové výrobky bez kontrolných známok

Ilustračné foto

TASR

Žilinskí colníci našli v malej prevádzke v Bytči, zameranej na predaj potravín, viacero druhov tabakových výrobkov bez povinných kontrolných známok. Okrem toho odhalili aj podvody pri evidovaní tržby cez elektronickú registračnú pokladnicu. Informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková.

„V čase, keď colníci vykonali kontrolný nákup, predajca zaevidoval tržbu do registračnej pokladnice a odovzdal pokladničný doklad. Problém však nastal pri porovnaní celkovej hotovosti s údajmi na prehľadovej uzávierke. Vysvitlo, že v prevádzke majú zaevidovanú len štvrtinu tržieb,“ uviedla Chríbiková.

Imrecze sa chce pre podvody s clami stretnúť s predstaviteľmi OLAF-u

Doplnila, že ďalšie nezrovnalosti v predajni našli colníci pri kontrole prevádzkových priestorov so zameraním na zistenie množstva skladovaných tabakových výrobkov. „Bez potrebných kontrolných známok ich odhalili najskôr v prenosnej chladničke, potom v zásuvke pod predajným pultom a nakoniec aj v skrinke pod umývadlom a písacím stolom. Išlo o rôzne druhy neoznačeného spotrebiteľského balenia tabaku, medzi ktorými boli aj tabakové „kusovky“ a cigarety. Majiteľ k tovaru nemal nadobúdacie doklady. Uviedol, že ho zakúpil od neznámej osoby a nevedel o tom, že ho nemôže skladovať,“ dodala hovorkyňa žilinského CÚ.

Colníci podľa nej neoznačené tabakové výrobky zabezpečili a obchodníkovi hrozí pokuta.

Môže vás zaujímať

Vallo sa rozhodol: Toto budú šéfovia kľúčových mestských podnikov v Bratislave