Jednou vetou

Colníci našli v kamióne takmer 300.000 nelegálne prevážaných cigariet

Ilustračné foto

foto: TASR

Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Nitra počas bežnej kontroly na ceste v obci Dedina Mládeže v okrese Komárno odhalili nelegálnu prepravu takmer 300.000 kusov cigariet. Prevážal ich poľský vodič v nákladnom aute Fiat Ducato.

Podľa slov hovorcu Colného úradu Nitra Stanislava Pachera bol únik na spotrebnej dani predbežne vyčíslený takmer na 32.000 eur.

FOTO: Odteraz bezpečnejšia Bratislava. Nová stanica polície už funguje

„Vodič na výzvu príslušníka finančnej správy uviedol, že neprepravuje žiadny tovar. Následnou kontrolou bolo zistené, že v ložnom priestore vozidla sa nachádza 29 kartónových škatúľ, v ktorých bolo nelegálne prepravovaných 14.498 kusov spotrebiteľských balení cigariet, spolu 289.960 kusov cigariet. Prepravované boli bez nadobúdacích dokladov a neboli označené slovenskou kontrolnou známkou,“ uviedol Pacher.

Ako doplnil, prípad bol pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru odovzdaný Kriminálnemu úradu finančnej správy. Ten nájdené cigarety v rámci trestného konania zaistil.

FOTO: Nemocnica hrôzy! Takto to vyzerá legendárna pôrodnica na Zochovej dnes

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru