Colníci zadržali takmer sedem tisíc falošných parfumov svetoznámych značiek

Colníci z Colného úradu Bratislava zadržali v uplynulých dňoch takmer 7000 kusov falzifikátov parfumov svetoznámych značiek

Foto: TASR

Colníci z Colného úradu Bratislava zadržali v uplynulých dňoch takmer 7-tisíc kusov falzifikátov parfumov svetoznámych značiek. Ak by sa tovar dostal na vianočný trh, predajcom originálnych parfumov by vznikla škoda za viac ako 370-tisíc eur.


Tovar colníci zaistili portugalskému dôchodcovi, ktorý ho prevážal v dodávkovom vozidle holandskej imatrikulácie, informovala hovorkyňa úradu Drahomíra Adamčíková. Muža využili ziskuchtiví podnikavci na prepravu kontrabandu cez územie Slovenska. „Namiesto zaplateného tovaru im odovzdal len potvrdenia o jeho zaistení a začatí konania v zmysle predpisov o ochrane práv duševného vlastníctva,“ uviedla.

Podľa Adamčíkovej išlo o vzhľadovo kvalitne vyrobené napodobeniny parfumov neoprávnene označených chránenými značkami ako Dior, Chanel, Lacoste, Lancome, Gucci, Dolce&Gabana, Paco Rabane, Bvlgari, Yves Saint Lauren, Hugo Boss či Giorgo Armani. Colníci v spolupráci so zástupcami oprávnených osôb tovar momentálne preverujú. Parfumy s najväčšou pravdepodobnosťou skončia miesto vianočného trhu vo firme oprávnenej likvidovať tento druh tovaru pod dohľadom colníkov.

V prípade sa uskutočňuje ďalšie preverovanie. „Namiesto neoprávneného rýchleho zárobku čaká podnikavcov prípadná pokuta vo výške niekoľko desiatok tisíc eur s hrozbou trestného stíhania,“ doplnila hovorkyňa CÚ Bratislava.

Môže vás zaujímať

Horské priechody Donovaly a Šturec sú pre kamióny uzatvorené