Colníci zadržali vyše tisíc balení neoznačených cigariet

Ilustračné foto

TASR

Bratislavskí colníci pri kontrole priestorov železničnej stanice Bratislava – Nové Mesto zadržali tri osoby. V taškách a v ruksaku mali neoznačené spotrebiteľské balenia cigariet v počte 1043 kusov. Výška úniku na spotrebnej dani predstavuje 2200,73 eura. TASR o tom informovala hovorkyňa Colného úradu Bratislava Drahomíra Adamčíková.

V priestoroch železničnej stanice Bratislava – Nové Mesto upútali pozornosť hliadky tri osoby, z ktorých jedna niesla vo veľkých igelitových taškách kartónové škatule. Ďalšie dve osoby, ktoré ju sprevádzali, takisto niesli plné tašky a ruksak s kartónmi cigariet.

Pri kontrole týchto osôb hliadka zistila, že vo svojej batožine majú neoznačené spotrebiteľské balenia cigariet v celkovom počte 1043 škatuliek. „Hodnota tovaru na domácom trhu bola vyčíslená na 3963,40 eur a výška úniku na spotrebnej dani predstavuje 2200,73 eura,“ povedala Adamčíková.

Na výzvu colníkov osoby nevedeli predložiť žiadny doklad o pôvode a spôsobe nadobudnutia spotrebiteľských balení cigariet. Týmto konaním vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu. Hliadka colníkov zaistila tovar a k prípadu bol privolaný vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy. Zabezpečený tovar s najväčšou pravdepodobnosťou skončí v spaľovni.

Môže vás zaujímať

Most v Strážskom bude potrebovať takmer kompletnú rekonštrukciu