Jednou vetou

Colníci zaistili 1525 falzifikátov, mnoho z nich bolo nebezpečných

Ilustračná foto

Foto: TASR

Žilinskí colníci zaistili tento rok 1525 falzifikátov rôzneho tovaru. V prípade, že by sa tieto výrobky dostali na trh, držiteľom ochrannej známky by vznikla škoda takmer 55.800 eur. Informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková.

Minister obrany P. Gajdoš odovzdal žilinským špeciálom nové bojové vozidlá

Upozornila na to, že mnohé falzifikáty by boli pre používateľov nebezpečné. „Napríklad falzifikáty mobilných telefónov známej značky sa počas uskladnenia v sklade zadržaného tovaru úplne rozlepili. Problém spôsobila batéria, ktorá z nezistených príčin zväčšila svoj objem,“ uviedla Chríbiková.

„V tohtoročnej štatistike tovaru zadržaného pre podozrenie, že ide o falzifikát, sa ocitlo už 574 párov prevažne športovej obuvi. Naposledy ju colníci objavili v predajni na Kysuciach. Zákazníkom ponúkali viac ako 20 párov tenisiek s napodobeninou dizajnu svetoznámej spoločnosti. Výrobky už podľa vizuálnych znakov vykazovali znaky falzifikátov,“ vysvetlila hovorkyňa CÚ Žilina.

Bratislavský kraj ukazuje, ako riešenia problémov presadiť v praxi, uviedol Kiska

Doplnila, že okrem obuvi zaistili žilinskí colníci aj hokejové dresy, spodnú bielizeň, šiltovky a iné oblečenie. „Našli tiež napodobeniny hračiek a plastových výrobkov, novinkou boli žiletky. Colníci aj na základe týchto skúseností opätovne upozorňujú na nebezpečnosť falzifikátov a odporúčajú, aby si kupujúci všímali nielen cenu, ale aj balenie výrobku a miesto predaja,“ dodala Chríbiková.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru