Jednou vetou

Cykloturistický vláčik Záhoráčik a Malokarpatský expres nebudú

Ilustračné foto

foto: TASR

BSK pre mimoriadnu situáciu dočasne pozastavuje dva úspešné turistické projekty

Cykloturistický vláčik Záhoráčik a Malokarpatský expres túto sezónu nebudú jazdiť. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) o tom informoval na svojej internetovej stránke. „BSK pre mimoriadnu situáciu súvisiacu so šírením koronavírusu dočasne pozastavuje dva úspešné turistické projekty. Ide o cykloturistický vláčik Záhoráčik a Malokarpatský expres,“ uviedol kraj.

Cykloturistický vláčik Záhoráčik počas troch rokov prevádzky využívali domáci aj zahraniční turisti. V letnej sezóne jazdil vždy cez víkendy a sviatky z Bratislavy cez Zohor do Plaveckého Podhradia a späť. „Čísla z minulého roka síce ukazujú, že túto turistickú dopravu rovnako ako možnosť prepravy bicyklov aktívne ľudia využívali, ale jeho zrušenie bolo v tejto situácii nutné,“ vysvetlil BSK. Za celú vlaňajšiu sezónu, od apríla do prvej polovice októbra, prepravil vlak Záhoráčik prepravil 8 255 cestujúcich a viac ako 970 bicyklov.

V tohtoročnej letnej sezóne bude chýbať aj ďalší turistický dopravný projekt BSK Malokarpatský expres, ktorý vozil turistov aj počas vybraných vinárskych podujatí popod Malé Karpaty z Bratislavy na Červený Kameň až do Budmeríc a späť. „Mnohí ho využívali pri absolvovaní cyklotúr krížom cez Malé Karpaty.

Tak ako cykloturistický vláčik Záhoráčik sa v minuloročnej letnej sezóne tešil veľkej obľube aj Malokarpatský expres,“ doplnil kraj. Od júna do septembra 2019 prepravil cez víkendy a sviatky 845 osôb a viac ako 340 bicyklov.

 

 

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru