Darcov krvi čakajú na Úrade BBSK, bude Dobrovoľnícka kvapka krvi

Ilustračné foto

TASR

V rámci Týždňa dobrovoľníctva pripravil Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pre verejnosť akciu Dobrovoľnícka kvapka krvi.

Začína sa v pondelok od 9.00 do 13.00 h a v priestoroch úradu na Námestí SNP v Banskej Bystrici je vítaný každý, kto chce a môže darovať krv. Informovala Marcela Glevická, vedúca oddelenia styku s verejnosťou Úradu BBSK.

„Okrem dobrého skutku budú mať darcovia krvi možnosť získať aj lístky do našich divadiel. Spomedzi všetkých vyžrebujeme troch výhercov dvoch vstupeniek do Bábkového divadla na Rázcestí v Banskej Bystrici, Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene a banskobystrického Divadla Štúdio tanca,“ uviedla Glevická.

Počty chorých na chrípku po prázdninách v BBSK vzrástli

Ako pripomenula, krv môže darovať každá duševne a fyzicky zdravá osoba vo veku od 18 do 60 rokov, ktorá váži nad 50 kilogramov. Darca by 14 hodín pred odberom nemal jesť tučné jedlá a ráno by mal vypiť aspoň pol litra nealkoholických nápojov.

Podujatie so sloganom „Vážme si ľudský život. Svoj, ale aj ostatných…“ organizuje Úrad BBSK a Národná transfúzna služba SR v Banskej Bystrici.

Môže vás zaujímať

Vodič narazil do plotu vo Veľkých Uherciach, bol pod vplyvom alkoholu