Jednou vetou

Desiatky otužilcov odplávali 19. ročník Ľadových hier

Na snímke zľava Ivana Janáková a Milan Lichý z občianskeho združenia Slovenské ľadové medvede Banská Bystrica - Zvolen a zástupca vydavateľstva Milan Paprčka krstia snehom, ľadom a vodou knihu Čarovné vody Slovenska počas 19. ročníka Ľadových hier, ktoré tradične na 2. sviatok vianočný toto združenie organizuje vo vodnej nádrži v obci Motyčky 26. decembra 2018.

foto: TASR - Dušan Hein

Na Motyčkách pod Donovalmi sa dnes do ľadovej vody vnorili desiatky otužilcov. Vo vodnej nádrži tak odplávali v poradí 19. ročník Ľadových hier, ktoré sa už tradične konajú na sviatok sv. Štefana.

VIDEO: Takto sa plavil po Dunaji odtrhnutý pontón s reštauráciou!

Predseda občianskeho združenia Slovenské ľadové medvede Banská Bystrica – Zvolen Milan Lichý, ktoré podujatie organizuje, uviedol, že vo vodnej nádrži si v tento sviatočný deň zaplávalo približne 50 účastníkov.

„Dnes je fajn počasie, sniežik poletuje, je okolo nuly, voda má okolo štyroch stupňov, čiže je v kategórii ľadovej vody,“ priblížil atmosféru počas podujatia Lichý.

Štefanský beh podporí mladých športovcov z rodín v hmotnej núdzi

Jeho súčasťou bol aj krst novej knihy s názvom Čarovné vody Slovenska. Krstilo sa symbolicky, ľadom a snehom.

Tradícia ľadových hier sa začala pred 19 rokmi, čo je podľa Lichého zároveň začiatok organizovaného zimného plávania v Banskej Bystrici. Prvý ročník sa konal v Šalkovej, neskôr začali hry organizovať na Motyčkách.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru