Jednou vetou

Deti sa na Enviro dňoch 2019 učili správať ekologicky

Enviro dni 2019

FOTO: FB - MŽP SR

Enviro dni 2019 v Bardejove, Žiari nad Hronom a Martine navštívilo uplynulý víkend okolo 2000 návštevníkov. Cieľom podujatia je popularizácia environmentálnej výchovy na Slovensku. Informoval hovorca Ministerstva životného prostredia SR Tomáš Ferenčák.

„Každý jeden z nás môže prispieť k zlepšeniu stavu našej planéty. A to najmä tým, že si začneme viac všímať svoje okolie a správať sa zodpovedne. A tu je dôležitá osveta a envirovzdelávanie, ktoré sú zmyslom našich Enviro dní organizovaných po slovenských mestách,“ povedal minister László Sólymos (Most-Híd).

Najsuchším mesiacom bol zatiaľ apríl

Podujatie sa snaží hravou formou učiť deti k väčšej zodpovednosti voči prírode a k planéte, ktorá je ohrozená zmenou klímy. „Verím, že počas Enviro dní sa nám podarilo vštepiť deťom správne environmentálne návyky, ktoré budú rozvíjať neskôr v dospelosti,“ doplnil Sólymos.

Prvé Enviro dni organizoval envirorezort na jar tohto roka vo Svidníku, pokračovali v Košiciach, Dunajskej Strede, Bratislave, Komárne, Rimavskej Sobote a v Rožňave. Na základe záujmu ľudí sa ministerstvo rozhodlo pripraviť ďalšie aj na jeseň.

PLNO ZÁBAVY A HRAVÉ UČENIE NA ENVIRO DŇOCH Množstvo malých environmentalistov sa cez víkend stretlo na našich Enviro…

Uverejnil používateľ Ministerstvo životného prostredia SR Pondelok 7. októbra 2019

Môže vás zaujímať

BRATISLAVA: Vodiči opatrne. Tieto cesty v hlavnom meste opravujú