Deti sa na Enviro dňoch 2019 učili správať ekologicky

Enviro dni 2019

FOTO: FB - MŽP SR

Enviro dni 2019 v Bardejove, Žiari nad Hronom a Martine navštívilo uplynulý víkend okolo 2000 návštevníkov. Cieľom podujatia je popularizácia environmentálnej výchovy na Slovensku. Informoval hovorca Ministerstva životného prostredia SR Tomáš Ferenčák.

„Každý jeden z nás môže prispieť k zlepšeniu stavu našej planéty. A to najmä tým, že si začneme viac všímať svoje okolie a správať sa zodpovedne. A tu je dôležitá osveta a envirovzdelávanie, ktoré sú zmyslom našich Enviro dní organizovaných po slovenských mestách,“ povedal minister László Sólymos (Most-Híd).

Najsuchším mesiacom bol zatiaľ apríl

Podujatie sa snaží hravou formou učiť deti k väčšej zodpovednosti voči prírode a k planéte, ktorá je ohrozená zmenou klímy. „Verím, že počas Enviro dní sa nám podarilo vštepiť deťom správne environmentálne návyky, ktoré budú rozvíjať neskôr v dospelosti,“ doplnil Sólymos.

Prvé Enviro dni organizoval envirorezort na jar tohto roka vo Svidníku, pokračovali v Košiciach, Dunajskej Strede, Bratislave, Komárne, Rimavskej Sobote a v Rožňave. Na základe záujmu ľudí sa ministerstvo rozhodlo pripraviť ďalšie aj na jeseň.

PLNO ZÁBAVY A HRAVÉ UČENIE NA ENVIRO DŇOCH Množstvo malých environmentalistov sa cez víkend stretlo na našich Enviro…

Uverejnil používateľ Ministerstvo životného prostredia SR Pondelok 7. októbra 2019

Môže vás zaujímať

Viaceré oblasti Slovenska zasiahne dážď, výstraha platí až do piatka