Jednou vetou

Deti z Galanty sa rozprávali s policajtmi o kyberšikane

Ilustračné foto

TASR

O tom, ako predchádzať rizikovému správaniu na internete, sa dozvedeli v týchto dňoch od preventistky Dáše Kollárovej z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Galante žiaci dvoch miestnych základných škôl. V popredí bola v rámci besedy ochrana osobných údajov, ako aj riziko závislosti od sociálnych sietí.

„Žiaci mali možnosť vidieť krátky príbeh, v ktorom zohrala hlavnú rolu kyberšikana v triede. Následne v diskusii hovorili o rôznych formách šikanovania cez elektronické médiá, ale i o tom, ako sa možno pred kyberšikanou chrániť. V rámci praktického cvičenia si preverili, či vedia správne vnímať signály, ktoré sa prejavujú u obetí kyberšikany,“ informovala Kollárová.

B.Bystrica: Polícia učí deti, ako bezpečne používať internet, mali by aj rodičia

Zdôraznila, že v danej situácii je dôležitý postoj každého. Podporovanie a nasledovanie konania agresora, či, naopak, len nezaujaté pozorovanie situácie, môžu viesť až k tragickým následkom. „Deti sme upozornili, že hranica medzi zábavou a ubližovaním môže byť veľmi tenká a kyberšikanovanie, jeho šírenie, schvaľovanie môže mať aj znaky trestného činu či priestupku,“ dodala policajná preventistka.

Môže vás zaujímať

Na Pustom hrade sa uskutočňuje aktuálne najväčší archeologický výskum na Slovensku