Jednou vetou

Deti z Popradu budú opäť zdobiť vianočné stromčeky, vystavia ich na jarmoku

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Mesto Poprad a Občianske združenie (OZ) PRE MESTO pripravili aj v tomto roku prehliadku vianočných stromčekov vyzdobených žiakmi popradských škôl.

„Podujatie pod názvom Vyzdobme si vianočný stromček tak bude opäť prehliadkou tvorivosti a kreativity žiakov, ktorí sa budú môcť predviesť v zdobení vianočných stromčekov,“ uviedol hovorca mesta Poprad Marián Galajda.

Pre každú školu, ktorá sa rozhodne zapojiť, pripravia jeden stromček. Ten budú môcť žiaci s pomocou pedagógov ozdobiť vlastnoručne vyrobenými predmetmi a nesmú použiť priemyselne vyrobené ozdoby dostupné v obchodnej sieti. „Stromčeky budú školy zdobiť 13. decembra od 9. hodiny na Námestí sv. Egídia. Zdobiť stromčeky budú deti pod dozorom pedagogických pracovníkov, každý vianočný stromček si škola označí tak, aby bolo jasné, kto ho vytvoril,“ doplnila Edita Pilárová z odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade.

Vianočná izba v Banskej Bystrici priblíži tradície a zvyky našich predkov na Horehroní

Mesto a OZ PRE MESTO autorov výzdoby všetkých vianočných stromčekov odmení 14. decembra o 10. hodine počas otvorenia 16. Tradičného vianočného jarmoku. Stromčeky budú vystavené až do konca jarmoku v priestore medzi evanjelickým kostolom a chodníkom na južnej strane námestia. „Vyzdobené vianočné stromčeky po skončení vianočných trhov urobia radosť aj na iných miestach – samospráva ich rozdá klubom a domovom dôchodcov, nemocnici či útulku,“ dodal Galajda s tým, že do prehliadky vianočnej tvorivosti sa školy môžu elektronicky prihlásiť do 30. novembra na odbore školstva, mládeže a športu.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru